Wygrywamy w 2 lidze

Calendar 25 listopada 2019

Drugi niedzielny mecz, w ramach rozgrywek 2 ligi wielkopolskiej rozegraliśmy z MUKSem Poznań. Basket 25 odniósł trzecie ligowe zwycięstwo wygrywając 71:54. Spotkanie rozpoczęło się od szybkich ataków z obu stron. Obu drużynom brakowało jednak precyzji w kończeniu akcji i mimo wielu okazji do zdobycia punktów, po 4 minutach mieliśmy bardzo niski wynik 6:3 dla Basketu. W całej pierwszej kwarcie oglądaliśmy dużo strat i niską skuteczność, a ta część gry zakończyła się remisem 13:13. Usprawiedliwieniem dla naszej drużyny może być fakt, że zaledwie 2 godziny wcześniej większość zawodniczek zakończyła mecz w Toruniu. W drugiej kwarcie, dzięki dobremu rozpoczęciu nasza drużyna szybko odskoczyła na prowadzenie 22:13. Basket w tej części bardzo skutecznie kończył większość akcji w ataku, punktując z szybkich ataków, półdystansu i dystansu, a także z rzutów osobistych. W obronie nasze zawodniczki nie pozwalały na wiele poznaniankom i na przerwę zeszliśmy prowadząc 42:25. W drugiej połowie dzięki konsekwentnie realizowanym zadaniom defensywnym i mocnym naciskom na połowie gości, przewaga Basketu przekroczyła 20 punktów (59:36). Przyjezdne nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki z bardzo dobrze dysponowaną i zorganizowaną drużyną Piotra Kulpekszy i Katarzyny Żołądkiewicz, a postawa naszego zespołu może być dobrym prognostykiem przed ważnymi meczami jakie czekają nas w najbliższym tygodniu.

BASKET 25 – MUKS Poznań 71:54 (13:13, 29:12, 17:11, 12:18)

Aneta Rola 22 pkt, Wiktoria Sobiech 10 pkt, Zuzanna Piwkowska 8 pkt, Wiktoria Dąbrowska 6 pkt, Roksana Sobiech 6 pkt, Agata Świątkowska 6 pkt, Zuzanna Przybylska 4 pkt, Martyna Ussorowska 4 pkt, Wiktoria Zasada 3 pkt,Julia Misko 2 pkt,Daria Nogal, Dominika Niećko