Wygrana w 2 Lidze

Calendar 20 stycznia 2020

W niedzielnym meczu drugiej ligi Basket 25 pokonał AZS Włocławek 93:57. Na początku meczu wydawało się że zespół z Włocławka będzie bardziej wymagającym przeciwnikiem, jednak nasza drużyna szybko narzuciła tempo gry, była bardzo skuteczna i dobrze radziła sobie z defensywą gości, jednocześnie nie pozwalając przeciwniczkom na łatwe punkty i po 6 minutach prowadziliśmy 20:6. Część strat AZS odrobił przed końcem kwarty gdy w naszej drużynie na parkiecie pojawiły się młodsze zawodniczki z ławki i po 10 minutach prowadziliśmy 24:18. W drugiej kwarcie nasza przewaga znów zaczęła rosnąć po kolejnych trafieniach z dystansu Wiktorii Zasady, efektownych wejściach pod kosz Zuzy Piwkowskiej i równie widowiskowych dwójkowych akcjach Wiktorii i Roksany Sobiech. Na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 47:25. Na początku drugiej połowy wysoka przewaga jakby nieco uśpiła nasze zawodniczki, przez co AZS rozpoczął od prowadzenia 8:3, jednak czas wzięty przez trenera pozwolił uporządkować grę i kolejne 10 punktów z rzędu zdobył Basket (60:33). Drużyna z Włocławka starała się ambitnie odrabiać straty często rzucając z dystansu, jednak tego dnia rzut wyraźnie “nie siedział” niektórym zawodniczkom i nasza przewaga nie była zagrożona do końca meczu.
KS Basket 25 Bydgoszcz – AZS Włocławek 93:57 (24:18, 23:7, 17:19, 29:13)
Wiktoria Sobiech 25, Zuzanna Piwkowska 16, Wiktoria Zasada 15, Aneta Rola 13, Roksana Sobiech 11, Jagoda Winiecka 6, Zuzanna Przybylska 5, Milena Kwiatkowska 2, Dominika Niećko 0, Natalia Skierska 0, Nikola Błaszczak, Agata Świątkowska