Wygrana U-18 w Toruniu

Calendar 24 listopada 2019

W niedzielę nasz zespół rozegrał kolejne dwa mecze. W pierwszym, wyjazdowym w kategorii U18 KS Basket 25 pokonał w Toruniu MMKS Katarzynki 100:81.
Nasze zawodniczki od pierwszej minut wysoko zaatakowały swoje przeciwniczki, nie pozwalając im wyjść z własnej połowy (4 przechwyty) i po niespełna 2 minutach gry prowadziły 10:0. W tym momencie trener Piotr Kulpeksza zdecydował się wymienić całą wyjściową piątkę. Po wejściu na parkiet zmienniczek nasza skuteczność trochę spadła, pojawiły się też straty piłek w ataku, co wykorzystały przeciwniczki które po 8 minutach gry wyszły na prowadzenie 16:15. Torunianki przejęły inicjatywę w ataku, bez większych problemów przedostając się pod nasz kosz jeszcze przed pierwszą przerwą powiększyły prowadzenie do 8 “oczek” (23:15). W drugiej kwarcie na parkiet wróciła nasza pierwsza piątka, jednak rozochocone Katarzynki długo prowadziły wyrównaną walkę i utrzymywały przewagę, a dodatkowo nasze zawodniczki nie wykorzystały okazji do zmniejszenia strat dwukrotnie pudłując po akcjach sam na sam z koszem. Z każdą kolejną minutą nasza gra wyglądała jednak coraz lepiej. Defensywa Basketu dobrze odczytywała zamiary gospodarzy przerywając podania i jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu. W drugiej połowie nasz zespół kontynuował bardzo dobrą grę w obronie wysoko naciskając swoje przeciwniczki i odcinając je od podań co po 30 minutach gry dało nam prowadzenie 67:54. W ostatniej kwarcie nasze zawodniczki zaprezentowały niemal bezbłędną grę w ataku, jednocześnie kontynuując doskonałą defensywę. Długo czekaliśmy na trafienie “za 100 punktów”, ale w końcu piłkę w koszu udało się umieścić Natalii Skierskiej i z Torunia wyjechaliśmy z okazałym zwycięstwem.

MMKS Katarzynki Toruń – KS Basket 25 Bydgoszcz U18 (23:15, 16:22, 18:25, 24:38)
Wiktoria Sobiech 22, Roksana Sobiech 15, Daria Nogal 12, Zuzanna Przybylska 12, Wiktoria Dąbrowska 8, Wiktoria Zasada 8, Nikola Błaszczak 6, Natalia Skierska 6, Jagoda 4, Julia Misko 3, Milena Kwiatkowska 2, Dominika Niećko 2