Wgrywamy derby Bydgoszczy U-17

Calendar 29 listopada 2020

Weekend kończymy zwycięstwem. W niedzielę w Arenie w rozgrywkach U17 Basket 25 pokonał MUKS WSG Supravis 68:53. Mecz miał dwa oblicza. Nasz zespół szybko przejął inicjatywę i już w połowie pierwszej kwarty prowadził 12:0. Basket bardzo dobrze prezentował się w defensywie zmuszając przeciwniczki do błędów. Tą kwartę zakończyliśmy wynikiem 19:4. W drugiej i trzeciej części nasz zespół konsekwentnie powiększał przewagę która po przerwie wynosiła nawet 27 punktów (53:26). W ostatniej odsłonie przeciwniczki rzuciły się do odrabiania strat zaczynając od prowadzenia 15:4. W nasze szeregi wkradła się nerwowość, co powodowało błędy w grze i straty w ataku. Na niespełna dwie minuty przed końcem meczu mieliśmy wynik 59:51 dla Basketu, na szczęście bezpieczną przewagę udało utrzymać się do końca.
KS Basket 25 Bydgoszcz – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 68:53 (19:4, 19:15, 15:10, 15:24)
Daria Nogal 17, Nikola Błaszczak 15, Julia Misko 10, Martyna Ussorowska 10, Alicja Maławy 6, Amelia Pawlikowska 5, Julia Meller 3, Liliia Kolbun 2, Maria Górny 0, Oliwia Jasińska 0