Ważna wygrana U-22

Calendar 29 listopada 2019
Ponad 5 tygodni czekaliśmy na zwycięstwo w rozgrywkach U22. Dziś w derbach Bydgoszczy i jednocześnie spotkaniu decydującym o awansie do turnieju strefowego, Basket 25 pokonał MUKS WSG Supravis 92:71. Nasz zespół od pierwszych minut wysoko nacisnął swoje przeciwniczki zmuszając je do kilku strat na własnej połowie i po 3 minutach prowadziliśmy 16:5. Dzięki bardzo zespołowej grze w ataku i dużej wymianie podań, a także bardzo dobrej skuteczności, nasze zawodniczki z łatwością przedostawały się pod kosz MUKSa zdobywając kolejne punkty. Przeciwniczki utrzymywały się w grze dzięki celnym trafieniom z dystansu, które dziś były ich silną bronią. Pierwszą kwartę zakończyliśmy prowadzeniem 28:22. Na początku drugiej części nasza przewaga szybko wzrosła do 10 “oczek”, co jednak wyraźnie źle wpłynęło na zespół. W kolejnych czterech akcjach zanotowaliśmy straty, przez co MUKS zdołał zbliżyć się na 4 punkty (33:29). Szybko jednak na sytuację boiskową reagował trener i po przerwie na żądanie nasza przewaga znów przekroczyła 10 punktów, a na przerwę zeszliśmy z wynikiem (47:36). Po przerwie nasza przewaga wzrosła o kolejne 7 punktów (54:36) i przy tak dobrej grze zwycięstwo było niemal pewne. Mimo to drużyna utrzymała koncentrację do ostatnich minut meczu, jednocześnie walcząc o odrobienie strat z pierwszego spotkania. Przewaga Basketu w ostatniej kwarcie wynosiła już 24 “oczka” (w pierwszym meczu MUKS wygrał różnicą 27), a ostatecznie udało nam się wygrać 92:71. Dzisiejszą wygraną nasz zespół zapewnił sobie także wicemistrzostwo województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii juniorek starszych. W kolejnym etapie (12-15 grudnia) czeka nas walka w turnieju strefowym w Toruniu. Gratulacje i powodzenia!
KS Basket 25 Bydgoszcz – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 92:71 (28:22, 19:14, 28:19, 17:16)
Zuzanna Piwkowska 21, Aneta Rola 17, Wiktoria Sobiech 17, Agata Świątkowska 12, Wiktoria Zasada 10, Daria Nogal 7, Dominika Niećko 3, Wiktoria Dąbrowska 2, Milena Kwiatkowska 2, Zuzanna Przybylska 1, Julia Misko, Roksana Sobiech