Udana inauguracja sezonu U-19

Calendar 16 października 2020

Na inaugurację rozgrywek U19, Basket 25 wygrał w UKS Aleksandrów Łódzki 77:63. Od pierwszej minuty oba zespoły wykazywały dużą chęć do walki, co z naszej strony poskutkowało trzema przewinieniami w pierwszej minucie meczu. Obu drużynom brakowało też skuteczności w rzutach z gry, ale nie brakowało zaciętej walki o stracone po tych rzutach piłki. Po 4 minutach drużyna Aleksandrowa prowadziła zaledwie 4:2. W tym czasie nasze zawodniczki bezskutecznie szukały trafień z dystansu, chybiając w kilku próbach. Naszą niemoc w ataku przełamała jednak Wiktoria Zasada i trafiając trzy “trójki” pod rząd dała nam prowadzenie 11:9. Do połowy drugiej kwarty trwała wyrównana walka i wynik cały czas był bliski remisu. Nasz zespół miał problem ze skuteczną grą na tablicach, co wykorzystywały przeciwniczki zbierając sporo piłek. Finisz drugiej części był jednak bardzo udany dla Basketu 25 i na przerwę zeszliśmy prowadząc 45:31. W drugiej połowie gra na tablicach zdecydowanie się poprawiła, co przełożyło się na wynik meczu. Nasza przewaga momentami sięgała nawet 20 punktów, a zwycięstwo nie było zagrożone. Końcowy wynik ustaliła Wiktoria Zasada ósmy raz trafiając z dystansu. W całym meczu nasze zawodniczki zanotowały aż 14 takich trafień.
KS Basket 25 Bydgoszcz – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 77:63 (16:17, 29:14, 13:12, 19:20)
Wiktoria Zasada 30 (8×3), Wiktoria Sobiech 17 (1×3), Roksana Sobiech 13 (2×3), Zuzanna Przybylska 7 (1×3), Jagoda Winiecka 4, Milena Kwiatkowska 3 (1×3), Julia Misko 3 (1×3), Nikola Błaszczak 0, Nicole Braune 0, Wiktoria Dąbrowska 0, Daria Nogal 0, Natalia Skierska 0