U-17 wygrywa z Katarzynkami

Calendar 7 lutego 2021

Czwarte zwycięstwo odniosły nasze juniorki U17, które dziś pokonały MMKS Katarzynki Toruń 72:54. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Nasze zawodniczki rozpoczęły mecz dobrą defensywą, ale w ataku nieskutecznie szukały trafień z dystansu. W kolejnych minutach punktowaliśmy po udanych wejściach pod kosz, ale to torunianki wygrały pierwszą odsłonę 22:19. Bardzo udany początek drugiej kwarty pozwolił naszej drużynie na objęcie prowadzenia 35:26. Naszą ofensywę napędzały Amelia Pawlikowska i Liliia Kolbun które z łatwością przedostawały się pod kosz rywalek zdobywając punkty. Na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 40:28. Po przerwie oba zespoły miały problem z trafieniem do kosza oddając dużo niecelnych rzutów z półdystansu, ale po serii kilku skutecznych szybkich ataków nasza przewaga zaczęła rosnąć, a po trzech trafieniach z dystansu Julii Misko wynosiła już 19 “oczek” 58:39. W ostatniej części nasze zawodniczki zaprezentowały ładną grę zespołową, często dzieląc się piłką i odnosząc pewne zwycięstwo które zapewnia drużynie Basket 25 awans do kolejnego etapu rozgrywek (strefa). Przed nami jeszcze tylko jeden mecz z MUKS WSG Supravis Bydgoszcz, który zdecyduje o pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek wojewódzkich.
KS Basket 25 Bydgoszcz – MMKS Katarzynki Toruń 72:54 (19:22, 21:6, 18:14, 14:12)
Amelia Pawlikowska 25 (1×3), Liliia Kolbun 16 (1×3), Julia Misko 13 (3×3), Martyna Ussorowska 6, Nikola Błaszczak 5 (1×3), Oliwia Jasińska 3, Julia Meller 2, Martyna Wiśniewska 2, Maria Górny 0