Trochę zabrakło w meczu z Aleksandrowem Łódzkim U-18

Calendar 14 listopada 2019

W pierwszym środowym meczu w Aleksandrowie Łódzkim, Basket 25 po 40 minutach wyrównanej i zaciętej walki przegrał z miejscowym UKS Basket 80:86. W pierwszych minutach próbowaliśmy zaskoczyć przeciwniczki rzutami z dystansu, które tego dnia jednak nie były naszą mocną bronią. Po 4 minutach gry na tablicy mieliśmy remis 7:7. Nie najlepszy dzień mieli także arbitrzy, którzy w grze naszego zespołu co chwila dopatrywali się fauli (kilka gwizdków było mocno dyskusyjnych), przez co przeciwniczki szybko zyskiwały rzuty wolne. To sprawiło że nasz zespół na kilka minut zatrzymał się w ataku, oddając inicjatywę gospodyniom które w kolejnych minutach wyszły na prowadzenie 16:9. Dzięki mocnemu naciskowi w obronie udało nam się odrobić część strat, jednak rywalki z dużą łatwością zyskiwały ponowienia zbierając piłki po swoich niecelnych rzutach i w połowie drugiej kwarty prowadziły 31:23. Jeszcze przed przerwą udało nam się doprowadzić do remisu po dwóch trafieniach z dystansu, ale do szatni zeszliśmy z trzy punktową stratą do Aleksandrowa (38:41). W trzeciej odsłonie drużyna gospodarzy cały czas utrzymywała kilku punktową przewagę, jednak po udanym finiszu i trafieniach Roksany (mimo 4 fauli od początku drugiej kwarty, dograła do końca meczu) i Wiktorii Sobiech udało nam się wyjść na prowadzenie 66:63. Ostatnia kwarta należała do zawodniczek z Aleksandrowa, które szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliły głównie dzięki dobrej grze na atakowanej tablicy i bardzo dużej ilości zbiórek. Niestety w naszym zespole nie obeszło się również bez strat kadrowych. Już po 2 minutach gry parkiet opuścić musiała Daria Nogal (niedawno kontuzjowany łokieć), a przed ostatnim gwizdkiem, z urazem stawu skokowego na ławkę zejść musiała także Wiktoria Sobiech. Szybkiego powrotu do gry dla Was

UKS Basket Aleksandrów Łódzki – KS Basket 25 Bydgoszcz 86:80 (16:12, 25:26, 22:28, 23:14) Wiktoria Sobiech 29 pkt, Roksana Sobiech 28 pkt, Wiktoria Dąbrowska 10 pkt, Wiktoria Zasada 6 pkt ,Martyna Ussorowska 3 pkt, Julia Misko 2 pkt, Jagoda Winiecka 2 pkt, Daria Nogal, Nikola Błaszczak , Milena Kwiatkowska , Natalia Skierska ,Liliia Kolbun