Pierwszy pojedynek z MUKS Bydgoszcz, niestety przegrany

Calendar 12 stycznia 2020

Niestety w piątek odnieśliśmy pierwszą porażkę w rozgrywkach U16. Basket 25 w derbowym meczu musiał uznać wyższość MUKSa przegrywając 53:72. Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze. Już po 3 minutach dzięki mocnemu naciskowi w obronie i kilku przechwytom prowadziliśmy 6:0. Przewaga mogła być jeszcze wyższa, jednak zabrakło precyzji w kończeniu akcji w ataku. Zawodniczki MUKSa swoich szans szukały w rzutach z dystansu, jednak nie były one skuteczne, mimo kilku zbiórek w ataku i ponowień. Po pierwszych minutach jednostronnej gry, mecz się wyrównał. Nasze przeciwniczki zaczęły grać bardziej odważnie i częściej przebijać się pod kosz, co często kończyło się naszymi faulami w defensywie (aż 9 przewinień w pierwszej kwarcie). Pierwsza część zakończyła się prowadzeniem Basketu 14:11. W drugiej odsłonie mimo wielu okazji brakowało nam skutecznego wykończenia akcji ofensywnych, co po trzech minutach wykorzystał MUKS obejmując pierwsze prowadzenie w meczu (17:16). Jeszcze przed końcem kwarty udało nam się odzyskać prowadzenie, jednak na przerwę to przeciwniczki schodziły z przewagą jednego punktu (33:32). W drugiej połowie nasz zespół zaczął opadać z sił (?), przeciwniczki wyraźnie wykazywały więcej chęci do grania, a ich gra była lepiej zorganizowana, dzięki czemu znów odskoczyły na kilka punktów. Mimo to Basket starał się walczyć i po 30 minutach meczu mieliśmy remis 48:48. W ostatniej kwarcie nasz zespół ze względu na dużą ilość fauli kilku zawodniczek, zaczął grać zbyt zachowawczo, co wykorzystał MUKS i odważnie poczynając sobie w ataku odniósł wysokie zwycięstwo. Rewanżowy mecz kadetek czeka nas już w sobotę w hali na Glinkach.

KS Basket 25 Bydgoszcz – WSG MUKS Supravis Bydgoszcz 53:72 (14:11, 18:22, 16:15, 5:24)

Laura Weber 13, Daria Nogal 12, Nikola Błaszczak 11, Amelia Pawlikowska 6, Julia Misko 5, Lillia Kolbun 3, Martyna Ussorowska 3, Marta Piątkowska, Elżbieta Radoszewska, Natalia Rosińska, Oliwia Szczawińska