Pierwszy mecz U-16

Calendar 24 listopada 2019

W pierwszym spotkaniu rozgrywek U16, KS Basket 25 pokonał w Toruniu MKS Katarzynka 102:26. Nasz zespół był faworytem, jednak już początek meczu mocno przerósł oczekiwania. Po minucie gry prowadziliśmy 6:0. Nasze zawodniczki od początku grały agresywną obroną już na atakowanej połowie, dzięki czemu zanotowały kilka przechwytów zamienionych na punkty. Przeciwniczki w ciągu pierwszych 4 minut gry tylko raz przedostały się pod nasz kosz zdobywając punkty. W pozostałych kwartach oglądaliśmy podobny obraz gry. Mimo stale rosnącego prowadzenia, nasze zawodniczki należy pochwalić za to że cały czas skupione były na dobrej grze w defensywie, oraz w ataku gdzie chętnie dzieliły się piłką. Nieco słabiej wychodziło nam kończenie rzutów spod samego kosza, gdzie w paru przypadkach potrzeba było kilku prób by zdobyć punkty, jednak nadrabialiśmy to rzutami z dystansu. Po takim właśnie trafieniu nasz zespół osiągnął granicę 100 punktów.

MKS Katarzynka Toruń – KS Basket 25 Bydgoszcz 26:102 (6:29, 6:25, 5:22, 9:26)

Daria Nogal 22 pkt, Nikola Błaszczak 21 pkt, Laura Weber 18 pkt, Julia Misko 16 pkt, Natalia Rosińska 11 pkt, Martyna Ussorowska 8 pkt, Liliia Kolbun 6 pkt, Marta Piątkowska