Pierwszy mecz ligowy U-22

Calendar 24 października 2018
W inauguracyjnym spotkaniu rozgrywek U-22, Basket 25 pokonał Katarzynki Toruń 81:65. Wbrew temu co pokazuje wynik, spotkanie przez wiekszą część miało wyrównany przebieg. Mecz rozpoczęło się od dużej ilości strat i błędów z obu stron. Lepiej wykorzystały to Torunianki, które bez problemu przedostawały się pod nasz kosz i po 3 minutach gry prowadziły 8:2. W kolejnych minutach wprowadzane przez trenera Piotra zmiany dały dobry efekt. Po 10 minutach nasz zespół prowadził 18:17, a na przerwę schodził z przewagą 7 punktów (36:29).
Drugą połowę nasz zespół zaczął znacznie lepiej i po kilku szybkich atakach, oraz trzypunktowym rzucie Pauliny Niedziółki Basket prowadził 48:34. Na duże brawa zasługuje dziś jednak postawa Katarzynek, które w Bydgoszczy pojawiły się w zaledwie 7 osobowym składzie, a mimo to do końca ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik, zmniejszając straty przed decydującą kwartą do zaledwie 6 punktów (53:47). W ostatniej odsłonie kilka trafień z dystansu pozwoliło naszej drużynie powiększyć przewagę i odnieść pewne zwycięstwo.

KS Basket 25 Bydgoszcz – MMKS Katarzynki Toruń 81:65 (18:17, 18:12, 17:18, 28:18)