Pierwsza wygrana U-18 w Nowym Roku

Calendar 8 stycznia 2020

Dużo emocji zafundowały nam juniorki Basket 25 w pierwszym tegorocznym meczu rozgrywek U18. W Pabianicach nasz zespół odniósł ważne zwycięstwo 77:71. Pierwsza kwarta tylko przez 3 minuty zapowiadała wyrównaną walkę. Obie drużyny grały uważnie w obronie i wyprowadzały szybkie ataki, po których prowadzenie 7:5 objęły miejscowe. W kolejnych minutach przewaga przeciwniczek zaczęła bardzo szybko rosnąć i nie pomogły nawet zmiany wprowadzane przez trenera. Nasze zawodniczki nie potrafiły skutecznie zatrzymać szybkich ataków gospodyń, które równie skuteczne były także w rzutach z dystansu, oraz w grze na atakowanej tablicy co pozwalało im ponawiać akcje po rzutach nie celnych. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Pabianic 28:10. W drugiej części na parkiet powróciła wyjściowa piątka i obraz gry zmienił się o 180 stopni. Przy mocnym nacisku w obronie rozpoczęliśmy od prowadzenia 7:0 po niespełna 2 minutach gry. W kolejnych minutach drużyna z Pabianic wykorzystała kilka naszych nieskutecznych akcji w ataku i znów powiększyła przewagę do 17 punktów (41:24 po 8 minutach). Na przerwę zeszliśmy z 11 “oczkami” straty (41:30), po trafieniu z dystansu Wiktorii Dąbrowskiej w ostatnich sekundach gry.
Po przerwie widać było jak Basket powoli przejmuje inicjatywę. Dzięki dokładnej grze w ataku i obronie strefowej z którą przeciwniczki nie potrafiły sobie poradzić, już pierwsza minuta przyniosła nam prowadzenie 7:0. Kolejne minuty to kolejne przechwyty i skutecznie wyprowadzane szybkie ataki. Po 30 minutach Basket prowadził 57:52. W ostatniej części nasza przewaga wzrosła do kilkunastu punktów, a po kolejnej stracie piłki jedna z miejscowych zawodniczek złośliwie kopnęła naszą koszykarkę, co nie umknęło uwadze sędziego i skończyło się przewinieniem niesportowym.

PTK TOMIQ PABIANICE – BASKET 25 BYDGOSZCZ 71:78 (28:10, 13:20, 11:27, 19:21)
Wiktoria Zasada 23 (7×3), Wiktoria Sobiech 22, Wiktoria Dąbrowska 13, Nikola Błaszczak 5, Dominika Niećko 4, Zuzanna Przybylska 4, Roksana Sobiech 3, Julia Misko 2, Daria Nogal 2, Milena Kwiatkowska, Natalia Skierska, Jagoda Winiecka