Ostatni mecz wyjazdowy 2 ligi zakończony zwycięstwem

Calendar 24 lutego 2020

W ostatnim wyjazdowym meczu rozgrywek 2 ligi, w niedzielę w Poznaniu pokonaliśmy MUKS 90:82. Źle rozpoczęliśmy ten mecz, bo już po 90 sekundach MUKS prowadził 6:0, wykorzystując szybkie kontry po naszych nieskutecznych atakach. Szybko zareagował też trener Piotr Kulpeksza i po przerwie na żądanie, oraz wprowadzonych zmianach nasza gra zaczęła się układać. Nasze zawodniczki zaczęły lepiej bronić, odcinając przeciwniczki od podań i po kolejnych kilku minutach Basket prowadził już 10:8. W pierwszej kwarcie gra szybko przenosiła się z jednej połowy na drugą, a nasz zespół mimo słabszej skuteczności z dystansu, nadrabiał skutecznymi wejściami pod kosz. Drugą część zaczęliśmy od “trójek” Agaty i Roksany (2), co pozwoliło nam szybko wypracować przewagę 36:29. Nasz zespół prezentował ładną grę w ataku, wymieniając dużo podań, co pozwalało na wypracowanie rzutów z dobrych pozycji i powiększenie prowadzenia przed przerwą do 45:36. W drugiej połowie kolejne trzy trafienia z dystansu, po 2 minutach powiększyły naszą przewagę do 15 punktów (54:39), a bardzo dobrze broniliśmy też strefy podkoszowej nie pozwalając poznaniankom na łatwe punkty. Po 3 kwartach Basket prowadził 73:53 mając zdecydowaną przewagę na parkiecie. Wydawało się że nasza przewaga w tym meczu nie będzie zagrożona, jednak ostatnią część MUKS rozpoczął od prowadzenia 10:0. Dodatkowo parkiet za 5 fauli opuścić musiały Wiktoria Zasada i Daria Nogal, ale po kolejnej przerwie na żądanie nasza gra zaczęła wyglądać lepiej. 7 punktów z rzędu powiększyło naszą przewagę do 80:63 i chociaż gospodarzom udało się zmniejszyć straty do 8 “oczek”, to spokój i opanowanie w końcówce meczu dały naszej drużynie ważne zwycięstwo. Dzięki wygranej w Poznaniu, na jedna kolejkę przed końcem sezonu Basket 25 zapewnił sobie 4 miejsce w tabeli.

MUKS Poznań – KS Basket 25 Bydgoszcz 82:90 (19:18, 17:27, 17:28, 29:17)
Roksana Sobiech 29 (4×3), Wiktoria Sobiech 11 (1×3), Agata Świątkowska 11 (3×3), Zuzanna Przybylska 10, Nikola Błaszczak 8 (2×3), Aneta Rola 8, Jagoda Winiecka 6, Wiktoria Zasada 6 (2×3), Daria Nogal 1, Natalia Skierska 0, Martyna Ussorowska 0, Wiktoria Krzykowska