Ostatni mecz 2 ligi w tym sezonie

Calendar 8 marca 2020

W ostatnim meczu 2 ligi, w sobotę w Arenie zagraliśmy z liderem tabeli Tęczą Leszno. Drużyna gości była zdecydowanym faworytem meczu, jednak początek ułożył się dobrze dla Basketu. Po dwóch trafieniach z dystansu prowadziliśmy 7:4, a nasze zawodniczki dobrą grą w obronie sprawiły przyjezdnym sporo problemów. Pierwszą kwartę wygraliśmy 21:17. Przewaga Basketu utrzymywała się do połowy drugiej kwarty, kiedy to zawodniczki z Leszna zaczęły grać lepiej w obronie, co spowodowało że nasza drużyna popełniała błędy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy i goście po zdobyciu 10 punktów z rzędu prowadzili 34:26. Przed przerwą udało nam się rzucić jeszcze dwie “trójki” i do szatni zejść z wynikiem 32:41. Drugą połowę rozpoczęliśmy od prowadzenia 5:2, jednak kolejne minuty pokazały większe doświadczenie drużyny z Leszna która prezentowała szybszą, dokładniejszą i skuteczniejszą grę w ataku wygrywając ostatecznie 78:61. Sezon zakończyliśmy na 4 miejscu w tabeli, z bilansem 7 zwycięstw i 7 porażek.
KS Basket 25 Bydgoszcz – POMPAX Tęcza Leszno 61:78 (21:17, 11:24, 14:15, 15:22)
Zuzanna Piwkowska 12, Agata Świątkowska 12, Wiktoria Zasada 12, Roksana Sobiech 10, Aneta Rola 9, Zuzanna Przybylska 4, Jagoda Winiecka 2, Milena Kwiatkowska 0, Daria Nogal 0, Nikola Błaszczak