Nieudany rewanż 2 ligi ze Swarzędzem

Calendar 15 grudnia 2019

W ostatnim tegorocznym meczu 2 ligi nie udało nam się zrewanżować Liderowi Swarzędz za porażkę na inaugurację. Dziś zespół z Wielkopolski znów okazał się lepszy wygrywając w Bydgoszczy 80:56. Pewnym usprawiedliwieniem mogą być braki kadrowe w naszym Teamie m.in. nieobecność wyróżniającej się w ostatnich meczach Wiktorii Dąbrowskiej i kontuzjowanej Wiktorii Sobiech, a na ławce trenera Piotra. Mecz zaczął się od dobrej obrony z obu stron. Po niemal trzech minutach mieliśmy na tablicy wynik 2:0 dla gości. Nasze zawodniczki miały duże problemy z przedarciem się pod atakowany kosz, a próby rzutów z dystansu również były nieskuteczne. Po 3 minutach gry na parkiecie pojawiła się nowa “piątka” i na naszym koncie zaczęły pojawiać się punkty. Zdecydowanie lepiej radziły sobie jednak zawodniczki gości, które po 6 minutach prowadziły 12:5, a w kolejnych minutach powiększały przewagę, większość swoich akcji kończąc skutecznymi wejściami pod kosz po szybkich atakach. W drugiej kwarcie przyjezdne kontynuowały skuteczną grę z kontr, a miały do tego sporo okazji po naszych niecelnych rzutach (mocna obrona przeciwnika wymuszała rzuty z trudnych pozycji). Do przerwy przegrywaliśmy 25:45. W drugiej połowie nasza gra wyglądała już znacznie lepiej. W pewnym momencie udało się nawet zmniejszyć straty do 15 punktów (48:63), jednak drużyna gości grając dziś lepiej w defensywie kontrolowała prowadzenie do ostatniego gwizdka.
KS Basket 25 Bydgoszcz – Lider Swarzędz 58:80 (12:24, 13:21, 19:18, 12:17)
Zuzanna Piwkowska 18, Daria Nogal 10, Roksana Sobiech 10, Jagoda Winiecka 8, Wiktoria Zasada 5, Nikola Błaszczak 2, Aneta Rola 2, Agata Świątkowska 1, Milena Kwiatkowska, Julia Misko, Zuzanna Przybylska, Natalia Skierska