Niestety została nam walka o piąte miejsce

Calendar 5 września 2020

W ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Polski U18, KS Basket 25 przegrał z Energa MG 13 Politechnika Gdańska 58:79. Mecz zaczął się od dobrej obrony z obu stron, co odbiło się na małej ilości punktów. Po 6 minutach gry na tablicy mieliśmy remis 7:7. Do końca pierwszej części oglądaliśmy wyrównaną walkę “kosz za kosz”, zakończoną remisem 12:12. W drugą kwartę nasz zespół wszedł bardzo źle. W defensywie nie potrafiliśmy zatrzymać szybkich ataków Politechniki, a w ofensywie popełnialiśmy mnóstwo strat, po 7 minutach gry w tej części przegrywaliśmy 21:2, a na przerwę zeszliśmy ze stratą 16 “oczek” do przeciwniczek (39:23). Po przerwie nasze zawodniczki rzuciły się do odrabiania strat robiąc to na tyle skutecznie, że już po 4 minutach gry przegrywaliśmy zaledwie 6 punktami (43:37). Niestety końcówka tej kwarty należała znów do gospodyń, które powiększyły swoją przewagę przed decydującą kwartą do 11 punktów (57:46). W ostatniej części znów zaprezentowaliśmy dobrą grę w obronie, co jednak nie przełożyło się na odrabianie strat. Po udanych akcjach w defensywie, w ataku popełnialiśmy zbyt wiele błędów co przekładało się na złe podania i straty piłek. W sobotę naszym przeciwnikiem w walce o miejsca 5-8 będzie SKS 12 Warszawa. Energa MG 13 Politechnika Gdańska – Basket 25 Bydgoszcz 79:58 (12:12, 27:11, 18:23, 22:12) Wiktoria Sobiech 25, Wiktoria Zasada 8, Zuzanna Przybylska 7, Roksana Sobiech 7, Milena Kwiatkowska 4, Daria Nogal 4, Wiktoria Dąbrowska 3, Nikola Błaszczak 0, Wiktoria Krzykowska 0, Julia Misko 0, Jagoda Winiecka 0, Natalia Skierska fot. Nogal , opis Przemysław Pawłowski