Niestety wracamy z 1 punktem z Leszna – II liga

Calendar 7 grudnia 2019

W siódmym meczu 2 ligi, w piątek przegraliśmy w Lesznie z Pompax Tęcza 53:78. Mimo tak wysokiej porażki, mecz nie był zły w wykonaniu naszej drużyny. Z małymi problemami po drodze, do Leszna dotarliśmy pół godziny przed rozpoczęciem meczu. Mecz “z marszu” zaczęliśmy jednak dobrze. Basket bardzo dobrze spisywał się w defensywie, nie pozwalając przeciwniczkom na wypracowanie dobrych pozycji rzutowych i po 8 minutach gry prowadziliśmy 14:6. Przewaga mogła być nawet wyższa, jednak w kilku okazjach zabrakło nam skutecznego wykończenia w ataku. W ostatnich minutach pierwszej części doświadczone (na parkietach 1 ligowych) leszczynianki zdołały zmniejszyć straty do 1 punktu (14:13). Druga część to nadal bardzo dobra gra Basketu i szybko odzyskana przewaga (po 4 minutach 23:15, po 7 minutach 31:24). Niestety nasza gra zaczęła się sypać tuż przed przerwą, kiedy to parkiet opuścić musiała kontuzjowana Wiktoria Sobiech. Rywalki natychmiast wykorzystały niepewność w naszej grze zmniejszając straty przed przerwą do 1 punktu (36:35). W drugiej połowie gospodynie praktycznie zdominowały sytuację na parkiecie i z łatwością wbijając się pod nasz kosz skutecznie kończyły kolejne akcje. Po 6 minutach gry i serii 8 punktów z rzędu Tęcza wyszła na prowadzenie 53:41, które z każdą minutą rosło. W ostatniej części to leszczynianki mocno naciskały w obronie, już na naszej połowie wymuszając straty. Nasz zespół starał się walczyć do końca o jak najlepszy wynik i na tyle, na ile starczyło sił.

Pompax Tęcza Leszno – KS Basket 25 79:53

Wiktoria Zasada 20, Zuzanna Piwkowska 13, Wiktoria Sobiech 6, Daria Nogal 3, Wiktoria Dąbrowska 2, Milena Kwiatkowska 2, Dominika Niećko 2, Aneta Rola 2, Agata Świątkowska 2, Julia Misko 1, Zuzanna Przybylska, Roksana Sobiech

Wielkie podziękowania składamy Pani z zabezpieczenia medycznego, która po kontuzji troskliwie zaopiekowała się Tunią aż do zakończenia meczu. Dziękujemy!