Niestety w U-22 przegrywamy z Aleksandrowem Łódzkim

Calendar 14 listopada 2019

Drugi środowy mecz z UKS Basket Aleksandrów rozpoczęliśmy kilkanaście minut po zakończeniu pierwszego spotkania. Tym razem nasz zespół U22 poległ w starciu z wicemistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej 50:96. Mimo znacznej przewagi fizycznej Aleksandrowa i zmęczenia części naszego składu, od pierwszych minut rzuciliśmy się do ataku, a nasze zawodniczki z faworyzowanym przeciwnikiem walczyły jak równy z równym. Po 3 minutach gospodarze prowadzili 6:4, mając duże problemy z dobrze grającą defensywą naszej drużyny. W kolejnych minutach to jednak miejscowe zaczęły zyskiwać inicjatywę i wypracowywać przewagę (19:9). Część strat udało nam się odrobić przed końcem 1 kwarty, dzięki mocnemu naciskowi w obronie, który dał nam trzy przechwyty z rzędu i punkty po szybkich atakach. Druga kwarta została zupełnie zdominowana przez miejscowe, które wygrały ją 26:3. Zawodniczki z Aleksandrowa były lepiej zorganizowane w ataku, szybsze i skuteczniejsze. Nasz zespół próbował z kolei odpowiadać rzutami z dystansu, jednak podobnie jak w pierwszym spotkaniu brakowało nam skuteczności. Również próby wejścia pod kosz kończyły się stratami. Mimo dużej straty punktowej, po przerwie nasz zespół wyszedł na parkiet zmotywowany i nie oddał meczu bez walki. Po 2 minutach drugiej połowy prowadziliśmy 5:4, a w kolejnym fragmencie udało się “zabrać” kilka piłek z rąk wyraźnie zdekoncentrowanym przeciwniczkom.

Aneta Rola 14 pkt, Zuzanna Piwkowska 12pkt, Wiktoria Dąbrowska 9 pkt, Wiktoria Zasada 7 pkt, Agata Świątkowska 4 pkt, Roksana Sobiech 2 pkt, Natalia Skierska 2 pkt , Daria Nogal, Julia Misko, Milena Kwiatkowska , Wiktoria Sobiech , Jagoda Winiecka