Niestety rewanż z Muks Bydgoszcz U-16 nie udany

Calendar 12 stycznia 2020

W rewanżu za wczorajszą porażkę, zagraliśmy dziś bardzo dobry mecz U16 z MUKSem, chociaż przeciwniczki kolejny raz okazały się lepsze wygrywając 62:51. Od początku meczu oglądaliśmy mocną defensywę z obu stron, co utrudniało zdobywanie łatwych punktów. Lepiej wyszedł na tym Basket, który po 6 minutach wypracował sobie przewagę 12:4. Nasze zawodniczki wyraźnie zachęcone udanym początkiem przejęły inicjatywę w tym meczu, nie popełniały błędów w obronie i zbierały dużo piłek po niecelnych rzutach przeciwniczek. Niestety w ostatnich minutach tej kwarty przytrafiło nam się kilka strat w ataku co wykorzystał MUKS odrabiając część strat. Drugą odsłonę rozpoczęliśmy od kolejnych niecelnych rzutów w dogodnych sytuacjach pod koszem i po 4 minutach to MUKS prowadził 20:16. Przewaga gospodarzy wzrosła, po tym jak parkiet z kontuzją opuścić musiała Daria Nogal i do przerwy przegrywaliśmy 21:29. W drugiej połowie mimo osłabienia nasze zawodniczki nie poddały się. Rozpoczęły od prowadzenia 5:0 i niemal do końca meczu prowadziły wyrównaną walkę, a wynik cały czas był bliski remisu. Zawodniczki MUKSa końcową przewagę wypracowały w ostatnich minutach meczu kiedy to zebrały kilka piłek na naszej tablicy zdobywając punkty drugiej szansy. Gratulacje za walkę i trzymamy kciuki za szybki powrót Darii do drużyny

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – KS Basket 25 Bydgoszcz 72:61 (10:14, 19:7, 12:22, 21:8)

Nikola Błaszczak 10, Daria Nogal 10, Lillia Kolbun 7, Martyna Ussorowska 7, Julia Misko 6, Laura Weber 6, Amelia Pawlikowska 3, Julia Meller 2, Marta Piątkowska, Elżbieta Radoszewska, Natalia Rosińska, Oliwia Szczawińska