Nasze Juniorki są już na pewno 6 w Polsce, a może uda się zdobyć 5

Calendar 5 września 2020

W sobotę w walce o miejsca 5-8 zmierzyliśmy się z SKS 12 Warszawa. Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze, bo już po 3 minutach prowadziliśmy 10:2. Nasz zespół popełnił kilka błędów w ataku, ale stracone piłki odzyskiwał w obronie i zdobywał punkty po szybkich kontratakach. Mimo korzystnego wyniku, już na samym początku meczu trener Piotr Kulpeksza wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Wydawało się że po udanym rozpoczęciu Basket będzie kontrolował przebieg meczu, ale w kolejnych minutach inicjatywę przejął zespół z Warszawy, który zbliżył się na 4 punkty (20:16). W drugiej kwarcie nadal to przyjezdne radziły sobie lepiej, a naszej drużynie ciężko przychodziło zdobywanie punktów. W dodatku po kilku faulach warszawianki dorzucały punkty z rzutów osobistych i w połowie tej części doprowadziły do remisu 28:28. Uskrzydlone swoim powodzeniem przeciwniczki przejęły inicjatywę, punktując niemal z każdej pozycji. Nasze zawodniczki próbowały odpowiadać rzutami z dystansu, ale bez powodzenia. Na przerwę zeszliśmy z pięciopunktową stratą (36:41). Po przerwie stołeczny zespół nie zwalniał tempa zwiększając swoją przewagę do 8 punktów (38:46). Nasza drużyna miała duże problemy ze skutecznością, na szczęście w porę “wstrzeliła się” kapitan Wiktoria Zasada, która po trzech trafieniach z dystansu doprowadziła do remisu 49:49. Kolejne próby w wykonaniu Basketu niestety nie były już tak celne, straciliśmy kilka piłek w ataku co wykorzystał SKS prowadząc przed ostatnią kwartą 65:56. W ostatniej części nasz zespół pokazał znakomitą koszykówkę! Dziewczyny od samego początku zaatakowały swoje przeciwniczki i walczyły o każdą piłkę nie pozwalając im wyprowadzić ataku. W końcu w połowie kwarty po kolejnym trzypunktowym trafieniu “Dory” odzyskaliśmy prowadzenie (71:70). Ostatnie 5 minut meczu zostało zdominowane przez Basket który wygrał ten fragment 20:5 prezentując efektowną i skuteczną grę. MVP dzisiejszego meczu wybrana została Roksana Sobiech. Jutro w meczu o 5 miejsce zmierzymy się o godzinie 12.15 Gdyni z drużyną MUKS Poznań. KS Basket 25 Bydgoszcz – SKS 12 Warszawa 91:75 (23:16, 13:25, 20:24, 35:10) Wiktoria Sobiech 29, Roksana Sobiech 25, Wiktoria Zasada 18, Zuzanna Przybylska 6, Julia Misko 4, Wiktoria Krzykowska 3, Milena Kwiatkowska 2, Jagoda Winiecka 2, Wiktoria Dąbrowska 1, Daria Nogal 1, Nikola Błaszczak 0, Natalia Skierska 0 fot.Nogal, opis Przemysław Pawłowski