Mimo ferii nasze U-18 walczy

Calendar 2 lutego 2020

Niedzielny mecz U18 z Widzewem Łódź rozpoczęliśmy od zdecydowanej przewagi naszej drużyny. Już po 2 minutach prowadziliśmy 6:0, a w kolejnych nasza przewaga rosła. Widzewianki dopiero w 5 minucie gry zdobyły pierwsze punkty. Basket bardzo dobrze ustawiał się w defensywie nie pozwalając przeciwniczkom na wypracowanie sytuacji rzutowych. Po 6 minutach prowadziliśmy 17:2, ale w końcówce pierwszej kwarty przeciwniczkom udało się zmniejszyć straty. W drugiej kwarcie Widzew kontynuował swoją pogoń. Tym razem to naszej drużynie brakowało pomysłu na skuteczne rozwiązania w ataku, a jedyne punkty zdobyliśmy po trafieniu z dystansu i rzutach osobistych. Po 6 minutach tej kwarty nasza przewaga zmalała zaledwie do 1 punktu (26:25). Nie oddaliśmy jednak prowadzenia, a wynik do przerwy na 36:30 kolejną “trójką” ustaliła Roksana Sobiech. Po przerwie Basket zdołał utrzymać wypracowaną przewagę, a w czwartej kwarcie na parkiecie nasze zawodniczki zaprezentowały koszykówkę przez duże “K”, która momentami zachwycała kibiców. Nasze zawodniczki wyprowadzały dużo widowiskowych szybkich ataków po których zdobywaliśmy kolejne punkty, a także z powodzeniem walczyły na atakowanej desce po niecelnych rzutach zdobywając trafienia po ponowieniach akcji. Już w czwartek  czeka nas kolejny mecz rozgrywek U18, w którym w Arenie podejmować będziemy MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Początek meczu o 16:00.

BASKET 25 BYDGOSZCZ – WIDZEW ŁÓDŹ 75:54 (22:13, 14:17, 16:15, 23:9)
Roksana Sobiech 22 (6×3), Zuzanna Przybylska 20, Wiktoria Zasada 14, Julia Misko 5, Nikola Błaszczak 4, Daria Nogal 4, Wiktoria Sobiech 3, Liliia Kolbun 3, Milena Kwiatkowska 0, Natalia Skierska 0, Jagoda Winiecka 0