Mamy to ,U-16 będzie walczyć w rozgrywkach centralnych

Calendar 28 lutego 2020

Bardzo ważne, a w dodatku derbowe zwycięstwo odniosły dzisiaj nasze kadetki, pokonując w Arenie MMKS Katarzynki Toruń 79:61. Początek meczu był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. Mimo momentami bardzo dobrej defensywy z naszej strony, po 10 minutach gry to Katarzynki schodziły na przerwę z prowadzeniem 23:19. Drugą kwartę zaczęliśmy bardzo źle. Nasze zawodniczki miały bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów i pudłowały nawet w sytuacjach sam na sam z koszem. Obrona również nie funkcjonowała najlepiej, torunianki z łatwością zbierały piłki po swoich niecelnych rzutach i po 5 minutach gry zwiększyły prowadzenie do 31:22. Straty udało nam się trochę zmniejszyć po trafieniu z dystansu Nikoli Błaszczak, jednak do szatni to drużyna gości schodziła z prowadzeniem 36:31, pozostawiając też lepsze wrażenie z gry. Przerwę nasza drużyna musiała spożytkować bardzo dobrze, bo w drugiej połowie już po 2 minutach prowadziliśmy 9:0. Nasze zawodniczki bardzo dobrze broniły nie pozwalając przyjezdnym na oddawanie rzutów, a w ataku skuteczność Basketu była bardzo wysoka, co sprawiło że po 6 minutach prowadziliśmy w kwarcie 23:2, a w meczu już 54:36. W końcówce toruniankom udało się trochę zmniejszyć straty (54:47), ale finisz znów należał do naszej drużyny która po 30 minutach prowadziła 58:47. W ostatniej kwarcie Basket kontynuował dobrą grę i kontrolował przewagę, dzięki czemu po trudnym meczu odniósł zwycięstwo. Dzisiejsza wygrana była dla nas o tyle ważna, że zapewniła drużynie awans do turnieju decydującego (strefowego) o awansie do rozgrywek centralnych i jednocześnie udział co najmniej w ćwierćfinale Mistrzostw Polski U16. Gratulacje dla naszej drużyny oraz trenerów Piotra Kulpekszy i Katarzyny Żołądkiewicz!

KS Basket 25 Bydgoszcz – MMKS Katarzynki Toruń 79:61 (19:23, 12:13, 27:11, 21:14)
Laura Weber 19, Nikola Błaszczak 18, Julia Misko 12, Martyna Ussorowska 12, Marta Piątkowska 9, Liliia Kolbun 8, Daria Nogal 3, Julia Meller 0, Elżbieta Radoszewska 0, Natalia Rosińska 0