Kolejna wygrana w U-16

Calendar 14 grudnia 2019

W sobotnie popołudnie, przed meczem ekstraklasy w Artego Arenie zaprezentował się nasz zespół U16. Basket 25 w derbowym spotkaniu pokonał MKS Zryw Toruń 93:44. Nasz zespół mecz zaczął asekuracyjnie, bardzo ostrożnie w ataku i niedokładnie w obronie, ale mimo to już po 2 minutach prowadził 7:2. Wynikało to jednak w dużej mierze z nieskuteczności przeciwnika. W kolejnych minutach gra się ożywiła i Basket 25 zaczęły zaznaczać swoją przewagę na parkiecie. Nasze zawodniczki dopingowane przez trenerów i zachęcane do gry 1 na 1 zaczęły grać odważniej, co przełożyło się na dużą ilość przechwytów i przerywania akcji Zrywu. Zgodnie z zaleceniem trenera Piotra oglądaliśmy też dużo indywidualnych wejść pod kosz, które często kończyły się zdobywaniem punktów.

Basket 25 Bydgoszcz – MKS Zryw Toruń 93:44 (34:9, 24:8, 17:13, 18:14)
Nikola Błaszczak 26, Daria Nogal 23, Laura Weber 13, Liliia Kolbun 8, Julia Misko 7, Amelia Pawlikowska 6, Marta Piątkowska 6, Julia Meller 2, Natalia Rosińska 2