Klubowe Derby Kadetek Młodszych (U-14)

Calendar 29 października 2020

29.10.2020 w SP67 w Bydgoszczy zostały rozegrane derby klubowe U-14 (Kadetki Młodsze).
Gospodynie (białe koszulki – BASKET 25 I) prowadzone przez trenerkę Justynę Semrau podejmowały drużynę trenera Marcina Grockiego (BASKET 25 II).
Obie drużyny nie potrafiły trafić do kosza przez pierwsze pięć minut gry. W szóstej minucie po celnym rzucie gospodynie objęły prowadzenie, jednak drużyna gości odpowiedziała od razu i po dwóch udanych akcjach to ona objęła prowadzenie i nie oddała go wygrywając pierwsza kwartę 6:10.
Drugą kwartę wygrały gospodynie 15:7 i po pierwszej połowie spotkania prowadziły 21:17.
Trzecia kwarta okazała się bardzo nerwowa dla obu drużyn i szczęśliwa dla drużyny gości (czerwone stroje), która wygrała aż 23:2.
Po bardzo zaciętej ostatniej części spotkania ostatecznie wygrała drużyna prowadzona przez trenera Marcina Grockiego 34:63 (6:10, 15:7, 2:23, 11:23).

Dla BASKET 25 I (gospodynie) punktowały:
Oliwia Janaszek 17 pkt., Zuzanna Bednarz 8 pkt., Nikola Gabryelska 5 pkt., Natalia Kiełpińska 2 pkt., Julia Tomala 2 pkt.

Dla BASKET 25 II:
Natalia Starzecka 28 (2×3) pkt., Sandra Orzechowska 10 pkt., Marta Kuncewicz 8 pkt., Martyna Wiśniewska 6 (1×3) pkt., Jagoda Gliszczyńska 4 pkt., Michalina Czyżewska 3 pkt., Oliwia Gajowniczek 2 pkt., Martyna Tomaszewska 2 pkt.

Brawa dla zawodniczek i trenerów obu drużyn!