Juniorki wywalczyły ćwierćfinał

Calendar 4 września 2020

Wczoraj było zbyt dużo emocji ,aby opisać i wstawić fotorelacje,ale nadrabiamy to dzisiaj Po dwóch meczach grupowych, pozostajemy w grze o mistrzostwo Polski U18! W czwartek po zaciętym spotkaniu Basket 25 pokonał Wisłę Can-Pack Kraków 70:65 i zapewnił sobie 2 miejsce w grupie D, premiowane awansem do ćwierćfinału rozgrywek. Mimo że w całym meczu Wiśle tylko raz udało się objąć prowadzenie, to spotkanie trzymało kibiców w napięciu przez całe 40 minut. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo już po kilkunastu sekundach nasz zespół prowadził 4:0 prezentując dobrą defensywę już na połowie przeciwniczek. Obie drużyny podeszły do meczu bardzo zdeterminowane, przez co mogliśmy oglądać widowisko na bardzo wysokim poziomie. Basket kilku punktową przewagę w pierwszej połowie wypracował sobie dzięki bardzo dobrej grze w defensywie, co zaowocowało kilkoma przechwytami, oraz bezbłędnym wykonywaniu rzutów osobistych. Po przerwie oglądaliśmy walkę kosz za kosz, jednak nasza drużyna nawet na moment nie oddała krakowiankom prowadzenia w meczu. Kluczem do końcowego sukcesu była bardzo dobra gra w defensywie i niespotykana wręcz (nawet na poziomie ekstraklasy) skuteczność z linii rzutów wolnych, która w naszej drużynie wynosiła 21/21. Jedyny niecelny rzut przytrafił się w ostatnich minutach meczu, gdy końcowy wynik nie był już dla nas zagrożony. MVP meczu zdobyła Wiktoria Sobiech. W piątek w walce o półfinał zmierzymy się z drużyną Politechniki Gdańskiej, początek meczu o g. 17:45. Basket 25 Bydgoszcz – Wisła CanPack Kraków 70:65 (22:17, 18:17, 15:13, 15:18) Roksana Sobiech 22 (4×3, 11 zb), Wiktoria Sobiech 22 (8 zb, 10 as, 5 prz.), Daria Nogal 13, Zuzanna Przybylska 7 (3 prz.), Julia Misko 4, Wiktoria Dąbrowska 2 (4 prz.), Nikola Błaszczak 0, Milena Kwiatkowska 0, Wiktoria Krzykowska 0, Jagoda Winiecka 0, Wiktoria Zasada 0 (9 zb, 4 prz.) fot. Nogal ,opis Przemysław Pawłowski