Juniorki są 5 drużyną w Polsce !!!!!

Calendar 6 września 2020

W ostatnim meczu finałów Mistrzostw Polski U18 Basket 25 pokonał MUKS Poznań 90:73 i zapewnił sobie 5 miejsce w turnieju. Duża motywacja i jeszcze większa chęć zwycięstwa w naszym Teamie wpłynęła na niezbyt udany początek spotkania. Mimo kilku okazji nie udało nam się umieścić piłki w koszu i po 2 minutach gry to MUKS prowadził 6:1. W kolejnych minutach udany nacisk w defensywie dał nam kilka przechwytów i prowadzenie 15:14. Po wyrównanej walce w pierwszej kwarcie, na pierwszą przerwę z przewagą dwóch punktów (23:21) zszedł MUKS. Drugą część nasz zespół zaczął bardzo chaotycznie od kilku niecelnych podań i strat w ataku, przez co przewaga poznanianek wzrosła do 9 punktów (30:21). Na szczęście dwa kolejne trafienia z dystansu pozwoliły nam zmniejszyć straty, a mocna defensywa na połowie przeciwniczek zupełnie wytrąciła je z rytmu. Poznanianki miały duże problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy i po kolejnych stratach ratowały się faulami stwarzając nam okazję do akcji “2+1”. Był to fragment naprawdę znakomitej i skutecznej gry, dzięki której Basket wyszedł na prowadzenie 41:32, a na przerwę z 8 punktową przewagą (47:39). Po przerwie nasza przewaga nadal rosła i m.in. dzięki wielu zbiórkom w ataku sięgnęła piętnastu punktów (59:44). Rywalkom po celnych rzutach z dystansu udało się zmniejszyć straty przed decydującą kwartą do 6 “oczek” (67:61). W ostatniej części nasze zawodniczki potwierdziły wyższość nad zespołem MUKSa kolejny raz powiększając prowadzenie i odnosząc wysokie zwycięstwo. MVP dzisiejszego meczu wybrana została Wiktoria Zasada, której kilka akcji (zwłaszcza defensywnych) godnych było parkietów ekstraklasy 🙂
W całym turnieju Basket odniósł 3 zwycięstwa i 2 porażki, przegrywając z zespołami które znalazły się na podium (srebrne medalistki Enea AZS Szkoła Gortata Poznań i brązowe Energa MG 13 Politechnika Gdańska). Do końcowego sukcesu jakim niewątpliwie jest 5 miejsce w Polsce nasz zespół poprowadzili trener Piotr Kulpeksza i trenerka Katarzyna Żołądkiewicz. Gratulacje!

MUKS Poznań – Basket 25 Bydgoszcz 73:90 (23:21, 16:26, 22:20, 12:23)
Wiktoria Sobiech 40 (9 zb, 6 as, 6 prz.), Roksana Sobiech 18, Wiktoria Zasada 12, Daria Nogal 9, Zuzanna Przybylska 7, Wiktoria Dąbrowska 2, Julia Misko 2, Nikola Błaszczak 0, Wiktoria Krzykowska 0, Milena Kwiatkowska 0, Natalia Skierska 0, Jagoda Winiecka