Dwa zwycięstwa w weekend U-18

Calendar 1 marca 2020

Dwoma zwycięstwami zakończyliśmy w weekend rozgrywki grupowe U18. W sobotę nasz Team w Łodzi pokonał AKS SMS Łódź 114:67, a w niedzielę w hali ZS nr 5 Towarzystwo Koszykówki Basket Stryków 97:52. W obu meczach w barwach Basket 25 zaprezentowało się kilka zawodniczek powracających do składu naszej drużyny, które ostatni raz reprezentowały klub w zeszłym sezonie. Niedzielny mecz ze Strykowem rozpoczął się od prowadzenia gości 1:0, jednak w kolejnych minutach nasza drużyna dominowała na parkiecie dzięki dobrej grze w defensywie i zbiórkom na atakowanej tablicy. Goście pierwsze punkty z gry zdobyli w 6 minucie, przy stanie 18:1, ale pod koniec kwarty ambitna walka i skuteczniejsza obrona, oraz punkty po szybkich atakach pozwoliły im zmniejszyć straty i na pierwszą przerwę zejść z wynikiem 24:12. Do połowy drugiej kwarty oglądaliśmy wyrównaną walkę, ale gdy na parkiet w barwach Basketu powracały zawodniczki z wyjściowej piątki, to nasza przewaga zaczęła rosnąć. Do przerwy prowadziliśmy 47:31. W drugiej połowie Basket kontynuował dobrą i skuteczną grę która zapewniła nam wysokie zwycięstwo. Fazę grupową rozgrywek w grupie kujawsko-pomorsko-łódzkiej nasz zespół zakończy najprawdopodobniej na drugim miejscu, co zapewnia awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U18. Przeciwników oraz organizatorów turniejów ćwierćfinałowych poznamy po losowaniu które odbędzie się we wtorek 17 marca, a turnieje rozegrane będą w dniach 27-29 marca.

(sobota) AKS SMS Łódź – KS Basket 25 Bydgoszcz 67:114 (16:26, 14:29, 19:34, 18:25)
Zuzanna Przybylska 28, Wiktoria Sobiech 25, Wiktoria Zasada 17, Natalia Skierska 15, Klaudia Giełeta 13, Sybilla Różniakowska 11, Nicole Braune 2, Milena Kwiatkowska 2, Dominika Niećko 1, Jagoda Winiecka 0

(niedziela) KS Basket 25 Bydgoszcz – Towarzystwo Sportowe Basket Stryków 97:52 (24:12, 23:19, 25:12, 25:9)
Wiktoria Sobiech 30, Wiktoria Zasada 22, Zuzanna Przybylska 13, Sybilla Różniakowska 7, Klaudia Giełeta 6, Milena Kwiatkowska 6, Natalia Skierska 5, Nicole Braune 4, Jagoda Winiecka 4, Dominika Niećko 0