Druga wygrana w U-16

Calendar 7 grudnia 2019

Derby U16 dla Basket 25! Dzisiaj w Toruniu pokonaliśmy lidera naszej grupy MMKS Katarzynki 71:61. Mecz lepiej rozpoczęły Katarzynki, które po 3 minutach prowadziły 9:5. Nasza gra w pierwszych minutach była wolna, a część zawodniczek wyglądało jeszcze na zmęczone po późnym powrocie z Leszna (mecz 2 ligi w piątek). Basket popełniał dużo błędów, straty w ataku i faule w obronie przy akcjach rzutowych które pozwalały przeciwniczkom na zdobywanie punktów z rzutów osobistych. Pierwszą kwartę torunianki pewnie wygrały 21:13. Drugą odsłonę nasz zespół rozpoczął bardzo dobrze od prowadzenia 6:0, co pozwoliło na szybko powrót do meczu, który do przerwy był bardzo wyrównany i zakończył się prowadzeniem Basketu 34:30. Po przerwie nasza drużyna miała swoje “5 minut” po których przewaga wzrosła do 9 “oczek” (46:37). W tym czasie prezentowaliśmy dobry defens, wysoko na połowie przeciwnika, co dało nam przechwyty i kolejne punkty. Na początku ostatniej części nasza przewaga znów wzrosła, do 16 punktów (44:60), co pozwoliło na spokojne kontrolowanie przewagi do ostatniego gwizdka.

MMKS Katarzynki Toruń – KS Basket 25 Bydgoszcz 61:71 (21:13, 9:21, 13:17, 18:20)

Daria Nogal 19, Julia Misko 18, Laura Weber 15, Martyna Ussorowska 7, Liliia Kolbun 6, Nikola Błaszczak 2, Amelia Pawlikowska 2, Marta Piątkowska 2, Julia Meller, Natalia Rosińska