Derby Bydgoszczy U-18 są nasze !

Calendar 8 lutego 2020
W rewanżowym meczu U18, nasz zespół dziś ponownie pokonał WSG MUKS Supravis 105:76. Podobnie jak w czwartek, dziś przeciwniczki także przystąpiły do meczu w zaledwie ośmioosobowym składzie. Mecz rozpoczęliśmy od bardzo dobrej obrony, nie pozwalając MUKSowi przedostać się pod kosz i już po 2 minutach gry prowadziliśmy 8:2. Przez większą część tej kwarty nasz zespół miał kilku punktową przewagę, która utrzymywała się dzięki dobrej skuteczności. Dzięki udanemu finiszowi, to jednak MUKS wyszedł zwycięsko z pierwszej kwarty wygrywając 23:22.
W drugiej części oglądaliśmy piękny pokaz strzelecki z obu stron, który rozpoczęła dwoma trafieniami z dystansu Nikola Błaszczak, a w dalszej części kontynuowały Wiktoria (trzykrotnie) i Roksana Sobiech. Przeciwniczki nie pozostawały dłużne, jednak dzięki aż sześciu trzypunktowym trafieniom (plus 3/3 osobiste Roksany po faulu przy rzucie) na przerwę zeszliśmy prowadząc 55:43. Po przerwie dzięki serii 11 punktów z rzędu, nasza przewaga szybko wzrosła do 20 “oczek” co pozwoliło nam bezpiecznie kontrolować prowadzenie do końca meczu. Granicę 100 punktów dla Basketu przekroczyła Nikola Błaszczak, trafiając po raz pięty w tym meczu z dystansu. Po dzisiejszej wygranej Basket 25 znajduje się na czele tabeli rozgrywek U18 w grupie łódzko-kujawsko-pomorskiej.
MUKS WSG SUPRAVIS BYDGOSZCZ – BASKET 25 BYDGOSZCZ 76:105 (23:22, 20:33, 19:19, 14:31)
Wiktoria Sobiech 28 (4×3), Nikola Błaszczak 21 (5×3), Zuzanna Przybylska 19, Roksana Sobiech 15 (2×3), Wiktoria Dąbrowska 7, Jagoda Winiecka 7, Milena Kwiatkowska 4, Daria Nogal 2, Natalia Skierska 2, Julia Misko 0, Lillia Kolbun, Wiktoria Zasada.