Czekamy na mecz na przełamanie U-22

Calendar 16 listopada 2019

W 4 kolejce rozgrywek U22 Basket 25 w derbach Bydgoszczy przegrał z MUKS WSG Supravis 72:99.

W pierwszej połowie oglądaliśmy bardzo wyrównany mecz. Basket rozpoczął od bardzo dobrej defensywy, ale w ataku swoje akcje kończyliśmy ze zmiennym szczęściem. Podobnie jak we wcześniejszym niedzielnym spotkaniu, już na początku pierwszej kwarty trener Piotr dokonał wymiany całej wyjściowej piątki. Zawodniczki które pojawiły się na parkiecie utrzymały jednak wysoki poziom i prezentowały bardzo dobrą grę. Po 5 minutach walki “kosz za kosz” mieliśmy remis 14:14. W kolejnych minutach nasz zespół zatrzymał się w ataku i przeciwniczki wyszły na prowadzenie 24:16. Również w obronie popełnialiśmy sporo fauli, dzięki czemu MUKS punktował z rzutów osobistych. W drugiej kwarcie na parkiet wróciła wyjściowa piątka, jednak nie poprawiło to znacząco naszej gry. Zawodniczki Basketu miały też problemy z realizacją ustaleń taktycznych, przez co przewaga MUKSa wzrosła do 12 “oczek” (43:31). Na szczęście tuż przed przerwą udało nam się odrobić część strat dzięki dwóm trafieniom z dystansu. Po przerwie nasza defensywa prezentowała się bardzo słabo, co bezwzględnie wykorzystywały przeciwniczki. Po kolejnym trafieniu z dystansu MUKS prowadził 57:41 i taką przewagę utrzymał do końca kwarty. W ostatniej części meczu drużyna gospodarzy z każdą minutą powiększała przewagę odnosząc zasłużone wysokie zwycięstwo.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – KS Basket 25 Bydgoszcz 99:72 (26:20, 17:19, 32:20, 24:13)

Wiktoria Sobiech 28, Zuzanna Piwkowska 8, Wiktoria Dąbrowska 6, Aneta Rola 6, Julia Misko 5, Roksana Sobiech 5, Agata Świątkowska 5, Wiktoria Zasada 5, Jagoda Winiecka 4, Milena Kwiatkowska 2, Natalia Skierska 2