6 zwycięstwo z rzędu U-18

Calendar 6 lutego 2020

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy nasz zespół w rozgrywkach U18. Dziś w Derbach Bydgoszczy pokonaliśmy MUKS 92:56 i była to szósta z rzędu wygrana w tych rozgrywkach. Z dobrej strony zaprezentowały się m.in. wracające do gry po kilku meczach przerwy Wiktoria Dąbrowska i Julia Misko, a kolejny raz liderką pod względem punktów była Zuzanna Przybylska. Już od pierwszych minut Basket miał przewagę, dzięki dobrej grze w defensywie nasze zawodniczki zanotowały kilka przechwytów, jednak w ataku brakowało szczęścia i po 2 minutach to MUKS prowadził 4:2. W kolejnych minutach Basket w końcu “wstrzelił się” w kosz i zaczął budować przewagę. Po serii czterech celnych rzutów z dystansu pierwszą kwartę zakończyliśmy prowadzeniem 25:15. Drugą odsłonę MUKS zaczął od prowadzenia 6:0. Nasze zawodniczki wyraźnie pogubione w ataku, na pierwsze punkty czekały prawie 3 minuty. Przy wyniku 25:21 na parkiet wróciła wyjściowa piątka i kolejny raz zaczęliśmy uciekać rywalkom schodząc na przerwę z prowadzeniem 39:27. W drugiej połowie MUKS mocno nacisnął w obronie, jednak nasze zawodniczki dobrze sobie z tym poradziły rozpoczynając od prowadzenia 15:4 (i 54:31 w meczu). Tak wysoką przewagę udało nam się kontrolować do końcowego gwizdka, w dodatku nasz zespół do końca walczył o każdą piłkę, co przełożyło się na kolejne przechwyty i wysoki wynik punktowy.

BASKET 25 BYDGOSZCZ – MUKS WSG SUPRAVIS BYDGOSZCZ 92:56 (25:15, 14:12, 28:16, 25:13)
Zuzanna Przybylska 16, Roksana Sobiech 15, Wiktoria Sobiech 15, Wiktoria Zasada 9, Nikola Błaszczak 7, Julia Misko 7, Wiktoria Dąbrowska 6, Milena Kwiatkowska 6, Jagoda Winiecka 6, Daria Nogal 3, Lillia Kolbun 2, Natalia Skierska 0