Mecz z przygodami U-18

Calendar 9 grudnia 2019

Na zakończenie weekendu odnieśliśmy cenne zwycięstwo wyjazdowe w rozgrywkach U18, pokonując Basket Stryków 86:61. Nie wiele brakowało by mecz w ogóle nie doszedł do skutku, bo na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem w całym obiekcie zabrakło prądu. Gdy nasz zespół szykował się do powrotu, gospodarzom udało się uporać z awarią i grę rozpoczęliśmy z kilkuminutowym opóźnieniem. Mimo skróconej rozgrzewki, obie drużyny mecz rozpoczęły w szybkim tempie, mocno naciskając w obronie i wyprowadzając szybkie ataki. W pierwszych minutach mieliśmy duże problemy ze skutecznością (0/4 z dystansu i 2/8 z rzutów osobistych), jednak dzięki bardzo dobrej grze w defensywie, oraz bezbłędnej na bronionej tablicy powoli zyskiwaliśmy przewagę która po 10 minutach wynosiła 7 punktów (20:13). Drugą kwartę zaczęliśmy od skutecznych ataków i po niespełna 3 minutach gry prowadziliśmy 28:15. W całej pierwszej połowie miejscowe zawodniczki nie potrafiły znaleźć sposobu na nasze ataki, przez co często uciekały się do fauli (ponad 20 przewinień do przerwy!). W drugiej kwarcie nasz zespół nie pozostał dłużny przeciwniczkom i jako pierwszy przekroczył limit 5 fauli. Przełożyło się to niestety na fragment nerwowej gry w ataku, gdzie popełniliśmy kilka strat i nasza przewaga zmalała do 6 “oczek” (36:30). Końcówka kwarty należała znów do nas i na przerwę zeszliśmy z prowadzeniem 44:30. Drugą połowę rozpoczęliśmy od prowadzenia 9:0, dzięki bardzo dobrej defensywie i punktom z szybkich kontr. W całym meczu nasze zawodniczki zanotowały też kilka efektownych bloków, a wysoka przewaga wypracowana na początku drugiej połowy pozwoliła na widowiskową i skuteczną grę w ataku, jak choćby rzut Jagody kończący trzecia kwartę .
Towarzystwo Koszykówki Basket Stryków – KS Basket 25 Bydgoszcz 61:86 (13:20, 17:24, 14:24, 17:18)
Daria Nogal 20, Wiktoria Dąbrowska 14, Zuzanna Przybylska 13, Jagoda Winiecka 10, Wiktoria Zasada 10, Roksana Sobiech 9, Nikola Błaszczak 3, Dominika Niećko 3, Julia Misko 2, Natalia Skierska 2, Milena Kwiatkowska, Martyna Ussorowska