Pękło 100 punktów w U-18

Calendar 2 grudnia 2019

W niedzielę przed południem Basket 25 pokonał w meczu rozgrywek U18 AKS SMS Łódź 108:59. Był to właściwie mecz bez historii, a wynik odzwierciedla to co działo się na boisku. Nasz zespół już po 2 minutach prowadził 8:0 i od początku kontrolował sytuację na boisku. W połowie pierwszej części gra się wyrównała, gdy na parkiecie pojawiła się nasza druga piątka. Mimo to Basket zdołał utrzymać wypracowaną przewagę. Nasz zespół w tym fragmencie zaprezentował bardzo dobrą skuteczność z rzutów osobistych (na początku meczu 6/6) i mimo kilku strat w ataku pierwszą kwartę zakończy wynikiem 19:10. W drugiej kwarcie do gry wróciła wyjściowa piątka, co szybko odbiło się na wyniku. Po 3 minutach gry prowadziliśmy 30:12, a w kolejnych minutach przewaga rosła jeszcze bardziej i do przerwy wynosiła 30 punktów (51:21). Drugą połowę zaczęliśmy od mocnego uderzenia 11:0 (62:21), co jednak nie zdeprymowało przeciwniczek, które w kolejnych minutach ambitnie walczyły o zmniejszenie strat (71:39 po 8 minutach trzeciej kwarty) i jak najlepszy wynik na koniec meczu. Kolejny raz w efektowny sposób przekroczyliśmy granicę 100 punktów, po dwóch trafieniach z dystansu Wiktorii Zasady, a wynik końcowy takim samym trafieniem ustaliła Natalia Skierska, dla której były to pierwsze punkty tego dnia.
KS Basket 25 Bydgoszcz – AKS SMS Łódź 108:59 (19:10, 32:11, 26:18, 31:20)
Wiktoria Sobiech 22, Wiktoria Zasada 20, Zuzanna Przybylska 17, Daria Nogal 13, Milena Kwiatkowska 12, Julia Misko 8, Wiktoria Dąbrowska 4, Nikola Błaszczak 3, Natalia Skierska 3, Jagoda Winiecka 3