EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Trzecie zwycięstwo w tym tygodniu

Kolejne zwycięstwo nad MUKS WSG SUPRAVIS BYDGOSZCZ odniosły koszykarki KS Basket 25, które po wygranych w rozgrywkach U22 i U15, dziś pokonały drugi zespół MUKSa w kategorii U18.
Już od pierwszych minut meczu widoczna była znaczna przewaga naszego zespołu. Po 2 minutach i trafieniach z dystansu Zuzanny Piwkowskiej i Agaty Świątkowskiej Basket wygrywał 8:2. W kolejnych minutach nasza przewaga rosła w szybkim tempie, a duża w tym zasługa Wiktorii Sobiech. Nasza rozgrywająca z dużą determinacją rozpoczęła mecz przeciwko swoim byłym klubowym koleżankom, notując kilka przechwytów po których z łatwością przedzierała się przez defensywę przeciwnika i nawet w trudnych sytuacjach zdobywała kolejne punkty. W drugiej połowie pierwszej kwarty nasze zawodniczki bardzo wysoko broniły, przez długi czas nie pozwalając swoim przeciwniczkom na opuszczenie własnej połowy. Po 10 minutach Basket wygrywał 33:11. Mimo wysokiego prowadzenia nasze zawodniczki cały czas twardo walczyły o każdą piłkę i nie odpuszczały w obronie nawet na centymetr, na przerwę schodząc z 36 punktową przewagą (56:20). Wyrównaną walkę oglądaliśmy dopiero od połowy trzeciej kwarty, kiedy to na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe. Ostatecznie Basket wygrał to spotkanie 87:40.
Dla naszego zespołu punktowały :Wiktoria Sobiech 18 pkt, Martyna Finc 17pkt.(4 x 3), Wiktoria Dąbrowska 10 pkt (1×3), Zuzanna Piwkowska 9 pkt (1×3), Wiktoria Krzyszkowska 8 pkt, Daria Nogal 5 pkt, Natalia Tomala 5 pkt, Aneta Rola 4 pkt, Julia Misko 4 pkt, Wiktoria Zasada 4 pkt, Agata Świątkowska 3 pkt (1 x3)