EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Trzeci mecz , trzecie zwycięstwo U-22

W derbowym meczu rozgrywek U22, KS Basket 25 pokonał dziś „na wyjeździe” MUKS WSG SUPRAVIS BYDGOSZCZ 60:56. Przez większość czasu, mecz kontrolowały zawodniczki MUKSu które już w pierwszych minutach wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Nasz zespół nie był w stanie zatrzymać szybkich ataków i dokładnych zagrań pod kosz zawodniczek MUKSu, które z wysoką skutecznością zdobywały punkty. Przełomowy okazał się dopiero fragment gry w połowie trzeciej kwarty, kiedy to kolejny raz (podobnie jak tydzień temu z Aleksandrowem) nasze zawodniczki seryjnie zaczęły trafiać za 3 punkty. Po rzutach Wiktorii Dąbrowskiej, Pauliny Niedziółki i dwukrotnie Pauliny Kuczyńskiej, Basket 25 wyszedł na pierwsze w tym meczu prowadzenie 45:43. Od tego momentu nasze zawodniczki znacznie swobodniej zaczęły wypracowywać sobie sytuacje w ataku i jednocześnie pewniej grać w defensywie, przez co po kolejnych minutach przewaga Basketu wynosiła 11 punktów (59:48). Mimo że przeciwniczkom w ostatnich minutach udało się odrobić część strat, to nasze zwycięstwo nie było już zagrożone.
Basket 25 z trzema wygranymi na koncie, jest w tej chwili samodzielnym liderem w grupie.