EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Drugie zwycięstwo U-22

Bardzo dobre koszykarskie widowisko zaprezentowały nam dzisiaj w rozgrywkach U22 drużyny KS Basket 25 i UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Spotkanie mimo początkowo słabej skuteczności i dużej liczby strat z obu stron (po 2 minutach gry na tablicy wynik 1:2), z każdą minutą nabierało tempa i dokładności przy wykończeniu. Dobrze na nasz zespół podziałały też szybko wprowadzone zmiany i po 10 minutach Basket 25 prowadził 18:13. Kwarty 1 i 2 rzutami z dystansu „spięła” Martyna Finc, trafiając równo z końcową syreną i kilkanaście sekund po przerwie. W spotkaniu nie brakowało walki, szybkiej gry która mogła podobać się kibicom, serii punktowych z obu stron i częstych zmian prowadzenia. O naszym zwycięstwie zdecydował fragment trzeciej kwarty (przy prowadzeniu gości 45:42), kiedy to nasze zawodniczki pięciokrotnie pod rząd (!) trafiały za 3 punkty (Paulina Kuczyńska, Wiktoria Zasada, oraz trzykrotnie Paulina Niedziółka). Liczbą rzuconych dziś „trójek” można by obdzielić kilka spotkań, a dwójkowe akcje Pauliny Kuczyńskiej z Kasią Kocaj uatrakcyjniły by nawet mecze ekstraklasy.
KS Basket 25 Bydgoszcz – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 69:63
Dla naszej drużyny punktowały: Paulina Niedziółka 19 pkt (4×3), Katarzyna Kocaj 17 pkt, Paulina Kuczyńska 9 pkt  (1×3),  Wiktoria Zasada  8 pkt (1×3), Martyna Finc 6 pkt (2×3), Wiktoria Dąbrowska  4pkt, Zuzanna Piwowska 3 pkt, Aneta Rola 2pkt, Delfina Misiuna 1pkt