EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Kolejny mecz U-16 za nami

W sobotnim meczu Wojewódzkiej Ligi Kadetek KS Basket 25 przegrał z MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 60:76. Początek spotkania był wyrównany i rozgrywany w szybkim tempie, z obu stron obserwowaliśmy skuteczne wejścia pod kosz kończone punktami. Po 4 minutach gry zawodniczki MUKSu prowadziły 8:7, jednak w kolejnych minutach na skutek kilku błędów naszych zawodniczek, udało im się zdobyć 11 punktów z rzędu i powiększyć prowadzenie, a pierwszą kwartę zakończyć wynikiem 19:13. W drugiej odsłonie zawodniczki MUKS przez większość czasu utrzymywały wypracowaną przewagę. Finisz pierwszej połowy należał jednak do naszego zespołu, który m.in. po trafieniach Natalii Skierskiej, Nikoli Błaszczak, Oliwii Gordon i Jagody Winieckiej zdobył 9 punktów z rzędu i do przerwy przegrywał zaledwie 35:36. Po przerwie znów widoczna była przewaga MUKSu. Naszym zawodniczkom ciężko było przebić się przez obronę przeciwnika, w dodatku zawodniczki gości wykorzystały przewagę warunków fizycznych zbierając dużo piłek na atakowanej tablicy i zwiększały przewagę, której nie oddały już do końca spotkania.

Punktujące dla naszej drużyny: Jagoda Winiecka 14 pkt., Daria Nogal 13 pkt., Julia Misko 9 pkt., Nicole Braune 8 pkt., Natalia Skierska 7 pkt., Nikola Błaszczak 6 pkt., Oliwia Gordon 3 pkt.

Fot: Elwira i Arkadiusz Nogal, Relacja : Przemysław Pawłowski.