EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Drugi dzień ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-16 gr. III

W sobotę odbyły się dwa mecze, pierwszy mecz zagrały przeciwko sobie MKS Pałac Młodzieży Tarnów – MKS Tęcza Leszno 51:70

W następnym sobotnim meczu nasze koszykarki przegrały drugi mecz rozgrywek. W drugim dniu rywalizacji musieliśmy uznać wyższość MKS MOS Prokom System Wrocław przegrywając 34:74. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando zawodniczek z Wrocławia, które były bardzo dobrze zorganizowane w obronie, nie pozwalając naszym zawodniczkom na oddawanie celnych rzutów. Pierwsze punkty z gry Basket zdobył dopiero w 5 minucie
przy stanie 1:15. Mimo dużej przewagi fizycznej i punktowej jaka miał zespół gości, w trzeciej kwarcie byliśmy świadkami kuriozalnej sytuacji, w której to zawodniczki wrocławskie przez kilkadziesiąt sekund przetrzymywały piłkę na własnej połowie unikając wyprowadzenia jej na pole ataku. W końcu przy wyraźnej zachęcie miejscowych kibiców zdecydowały się wznowić grę. Najdziwniejsze w całej sytuacji jest jednak to, że trener MKS Karol Mroczek zupełnie nie reagował na pasywne i mało ambitne zachowanie swoich zawodniczek, pozwalając na zupełne lekceważenie przeciwnika.

Rozumiemy, że przepisy na takie zachowanie pozwalają, ale gdzieś ginie przy tym duch rywalizacji sportowej, a chyba nie o to chodzi.

relacja: Przemysław Pawłowski

fot: Maciej Kaczmarek