EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Pierwszy dzień Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Gr. III U-16

W pierwszym meczu ćwierćfinału U16, Basket 25 przegrał z MKS Pałac Młodzieży Tarnów 78:90. Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki gości, które objęły prowadzenie 6:3 po skutecznych akcjach „2+1” mimo to nasz zespół miał przewagę w obronie (kilka przechwytów), której jednak nie potrafił przełożyć na skuteczny atak. Wiele sytuacji z naszej strony kończyło się niedokładnym wykończeniem. W kolejnych minutach zawodniczki z Tarnowa zaczęły zyskiwać przewagę, dzięki twardej obronie już na atakowanej połowie, co kończyło się często stratami i faulami ze strony zawodniczek Basketu. W pierwszej połowie nasz zespół zanotował prawie 20 strat (z czego aż 18 w 1 kwarcie), a na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem gości 53:43. W drugiej połowie gra się wyrównała, a naszym zawodniczkom do skutecznej walki o zwycięstwo zabrakło trochę szczęścia, dokładności w ataku i skupienia w obronie, co wykorzystała drużyna gości odnosząc końcowe zwycięstwo.

Drugi mecz zagrały przeciwko sobie MKS Tęcza Leszno – MKS MOS Procom System Wrocław. Mecz wygrały wrocławianki 78:67

relacja : Przemysław Pawłowski

fot: Maciej Kaczmarek