EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Drugi dzień rozgrywek finału strefowego U-14

W dniu dzisiejszym odbyły się dwa mecze finału strefowego U-14.

W pierwszym meczu zmierzyły się MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – KKS Pro-Basket Kutno. Niestety bydgoskie zawodniczki zdecydowanie miały dziś zły dzień, to nie była ta sama drużyna co w czwartek, osłabiona jeszcze kontuzją Blanca Szczygieł dała się dość łatwo ograć drużynie z Kutna. Mecz zakończył się wynikiem 38:75 dla Kutna.

W drugim meczu na parkiecie przeciwko sobie stanęły ŁKS KK Łódź – KS Basket 25 Bydgoszcz. Zawodniczki naszego klubu już na samym początku I kwarty pokazały, że nie będą łatwym przeciwnikiem. Przyjezdne zawodniczki pierwsze punkty zdobyły dopiero po 5 minucie, gdy na naszym koncie punktów było już 12. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem zawodniczek Basketu 25 (19:8) i tego prowadzenia nasze dziewczyny nie dały już sobie odebrać do końca meczu. Mecz zakończył się wynikiem ŁKS KK Łódź – KS Basket 25 Bydgoszcz 46:70 (8:19, 10:13, 18:16, 10:22).

Warto wspomnieć, że w trakcie meczu zawodniczki Basket 25 trafiały aż 7 razy za linii 6,75m, dwa razy trafiła Nikola Błaszczak, a pięć razy Daria Nogal, która na swoim koncie dzięki wsparciu drużyny może odnotować imponującą ilość punktów zdobytych w jednym meczu – 32 punkty

Punktujące dla naszego zespołu : Daria Nogal 32 pkt., Weronika Brzycka 13 pkt., Julia Misko 9 pkt., Nikola Błaszczak 6 pkt., Julia Torzewska 6 pkt., Miriam Glina 4 pkt.

W dniu jutrzejszym Basket 25 zmierzy się w walce o pierwsze miejsce z KKS Pro-Basket Kutno.