EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Pierwszy mecz strefowy U-14 za nami

W pierwszym meczu finału strefowego U14, KS Basket 25 pokonał MUKS Bydgoszcz 68:53. Mimo dużej różnicy punktowej, cały mecz był wyrównany, a nasze zawodniczki zwycięstwo przypieczętowały w ostatniej kwarcie. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął ten mecz, pierwsza piątka dobrze broniła, zbierała piłki pod własną tablicą i wyprowadzała szybkie ataki. Dodatkowo MUKS już po 2 minutach gry przekroczył limit fauli, pozwalając naszym zawodniczkom na punktowanie z linii rzutów osobistych. Po 5 minutach Basket prowadził 9:2, a pierwszą kwartę zakończył wynikiem 15:10. Drugą część znacznie lepiej zaczęły zawodniczki gości, które przejęły inicjatywę w ataku, jednocześnie szczelnie broniąc swojej strefy podkoszowej. Przewaga Basketu zmalała do 2 punktów, jednak po czasie wziętym przez trenerkę Justynę Semrau organizacja gry znacznie się poprawiła i na przerwę schodziliśmy prowadząc 29:14. W drugiej połowie meczu MUKSowi udało się odrobić jeszcze część strat, jednak ostatnie słowo należało do Basketu i Julii Misko, która w decydującej kwarcie aż czterokrotnie trafiała za 3 punkty. „Trójkę” dorzuciła też Daria Nogal i po ciekawym widowisku Basket odniósł pierwsze zwycięstwo w strefie.

W sobotę w drugim spotkaniu nasz zespół zmierzy się z mistrzem województwa łódzkiego ŁKS KK Łódź.

KS Basket 25 Bydgoszcz  – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 68:53 (15:10, 14:4, 16:26, 21:13)

punktujące dla naszej drużyny: Julia Misko 21 pkt., Daria Nogal 18 pkt., Weronika Brzycka 15 pkt., Julia Torzewska 5 pkt., Nikola Błaszczak 2 pkt., Julia Rolirad 2 pkt., Martyna Ussorowska 2 pkt., Martyna Nowakowska 2 pkt., Miriam Glina 1 pkt.

relacja Przemysław Pawłowski

fot. Elwira i Arkadiusz Nogal