EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

MŁODZICZKI BASKETU MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA!

W ostatniej kolejce ligi Młodziczek poznaliśmy mistrza województwa Kujawsko-Pomorskiego. Basket 25 pokonał na wyjeździe BasketStal Grudziądz i zapewnił sobie 1 miejsce w rozgrywkach U14. Początek spotkania nie układał się po myśli naszej drużyny. Grudziądzanki zyskiwały przewagę dzięki skutecznym szybkim atakom i po 15 minutach prowadziły 26:18. Wszystkie straty udało się nam jednak odrobić w czwartej 5-minutowej części i na przerwę zespoły schodziły przy remisowym stanie meczu 30:30. W drugiej połowie nasze koszykarki pokazały bardzo dobre przygotowanie taktyczne, oraz ogromną determinację, dzięki czemu szybko objęły kilku punktowe prowadzenie, które pewnie utrzymały już do końca meczu odnosząc zasłużone zwycięstwo.
Basket 25 jako mistrz województwa Kujawsko-Pomorskiego będzie organizatorem finałowego turnieju strefowego, który odbędzie się w dniach 6-8 kwietnia.
BasketStal Grudziądz – KS Basket 25 Bydgoszcz 57:70 (18:14, 12:16, 11:18, 16:22)
Punktujące dla naszej drużyny : Daria Nogal 15 pkt., Julia Torzewska 14 pkt., Julia Rolirad 9 pkt., Nikola Błaszczak 8 pkt., Miriam Glina 8 pkt., Julia Misko 8 pkt., Weronika Brzycka 6 pkt., Wiktoria Palicka 2 pkt.

fot. Elwira Nogal

relacja Przemysław Pawłowski

[envira-gallery id="16455"]