EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

24. kolejka: Wisła CanPack górą w hicie z Artego!

fot. Bartek Ziółkowski/Wisła CanPack

Pierwsza połowa pokazała, że Wisła CanPack chce postawić bardzo trudne warunki w tym spotkaniu. Wicemistrzynie Polski kontrolowały sytuację, a po 20 minutach prowadziły już 15 punktami. W drugiej połowie nic się nie zmieniło – Artego nie było w stanie odrobić takich strat, a krakowianki powiększały nawet prowadzenie. 22 punkty i 12 zbiórek zanotowała Cheyenne Parker. Po 11 punktów dla bydgoszczanek rzuciły Julie McBride oraz Dragana Stanković.

[event_results 11960]

Konferencja po meczu Wisła CanPack Kraków-Artego Bydgoszcz

Trener Artego Bydgoszcz – T.Herkt
„Gratuluję Wiśle zwycięstwa w tym spotkaniu, myślę że Wisła ani przez moment nie dała nam szans, aby pomyśleć o zwycięstwie. Jest to całkowicie zasłużone zwycięstwo. Dla nas był to najgorszy mecz w tym sezonie, nie ma sensu komentować tego spotkania, to było bardzo złe spotkanie w naszym wykonaniu, bardzo zła defensywa. Wyszliśmy kompletnie bez koncentracji, taka sytuacja nie może się powtarzać. ”

Zawodniczka Artego Bydgoszcz– K. Poboży
„ Gratuluję wygranego meczu drużynie przeciwnej, cały mecz był wygrany przez Kraków, walczyłyśmy, ale niestety się nie udało, za dużo błędów. ”

Trener Wisła CanPack Kraków – K. Szewczyk
„ Dziękuję za gratulacje. Myślę, że ten mecz wyglądał podobnie do meczu Pucharowego, tam zwycięstwo Artego, a my zagraliśmy bez żadnego pomysłu, a dziś było odwrotnie. Pierwszy raz zagraliśmy dobrą defensywę i to jest klucz. O tym rozmawialiśmy od kilku dni, jeżeli chcemy walczyć o Mistrzostwo, to nasze podejście musi się zmienić i dziś początek tej zmiany było widać. Na pewno możemy grać jeszcze lepiej. Teraz dziewczyny mają zasłużone dwa dni odpoczynku i wracamy do pracy.”

Zawodniczka Wisła CanPack Kraków – Ch. Parker
„ To było dobre drużynowe wygranie, zaczęłyśmy agresywnie i to pozwoliło nam prowadzić grę. Byłyśmy bardzo skoncentrowane. Dostałyśmy ekstra adrenaliny i dlatego mecz był dobry i grałyśmy dobrze. ”

STATYSTYKI SPOTKANIA TUTAJ