EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

16 kolejka EBLK – Plan wykonany.

fot. Ryszard Wszołek

Koszykarki Artego Bydgoszcz po zdobyciu Pucharu Polski nie zwalniają tempa.

[event_results 11909]

Dziś drużyna Tomasza Herka odniosła szóste zwycięstwo w styczniu, we własnej hali pokonując Ostrovię Ostrów Wielkopolski 85:66. Mecz rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia gości. Po rzutach Jordan Jones i Moniki Jasnowskiej Ostrovia prowadziła 5:0. W kolejnych minutach Artego szybko jednak odrobiło straty za sprawą celnych rzutów z dystansu Elżbiety Międzik (10 punktów w tej części) i serii szybkich ataków. W efekcie tego bydgoszczanki na pierwszą przerwę zeszły z prowadzeniem 21:12.

W drugiej części oba zespoły długo nie mogły znaleźć drogi do kosza. Niemoc strzelecką dopiero po niemal 4 minutach gry przełamała Elżbieta Międzik. Tuż przed przerwą przewaga miejscowych sięgnęła prawie 20 punktów i było praktycznie pewne że Artego odniesie kolejne ligowe zwycięstwo. Część strat ostrowianki odrobiły po rzutach trzypunktowych Moniki Jasnowskiej i Katarzyny Motyl ustalając wynik na 39:24.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Mimo ambitnej walki ostrowiankom nie udało się zbliżyć. Artego cały czas utrzymywało kilkanaście punktów przewagi odnosząc pewne zwycięstwo.

STATYSTYKI SPOTKANIA TUTAJ

 

fot. Ryszard Wszołek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/2017/mecze/2018-01-28-ostrovia”]