EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

U-16 wygrywa ważny mecz

Punktualnie o godzinie 11:00 na sali gimnastycznej przy ul. gen. Zygmunta Berlinga 13 rozpoczął się mecz koszykówki dziewcząt U-16 pomiędzy drużynami KS Basket 25 Bydgoszcz a MMKS Katarzynki Toruń. Mecz był bardzo ważny dla naszych dziewcząt gdyż jego wygrana przesądzała o wejściu przynajmniej  z drugiego miejsca do rozgrywek ogólnopolskich. Gdy tylko sędzia główny rozpoczął grę zaczęła się ostra walka o dominację na parkiecie. Wynik spotkania otworzyła Daria Nogal rzucając celnie za 3 punkty. Katarzynki nie czekały długo z odpowiedzią i już po chwili ich koszykarka celnie trafiła zdobywając kosza. Chwilę później ponownie rozległy się oklaski naszych kibiców. To Daria Nogal ponownie, tym razem z drugiej strony boiska, rzuciła celnie za 3 punkty. Podczas dzisiejszego meczu zrobiła to jeszcze jeden raz.
Całe spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji i było bardzo dobrym starciem dla obu zespołów. Wyrównana walka i kosz za kosz. Kilka razy któryś z zespołów zdobywał kilka punktów przewagi uciekając swojemu rywalowi wydawałoby się na bezpieczną odległość jednakże po chwili gra znów toczyła się o przewagę jednego punktu. Podczas trwania meczu kilka razy tablica wyświetlała wynik remisowy a szala zwycięstwa przechodziła z rąk do rąk. O zwycięstwie naszej drużyny zadecydował faul koszykarki z Torunia na kilka sekund przed końcową syreną. Nasza zawodniczka, Jagoda Winiecka grająca z numerem ”14” bezbłędnie wykonała dwa rzuty osobiste ustalając końcowy wynik.
Bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Katarzynki Toruń pokazały wielką klasę za co koszykarkom i trenerowi należą się zasłużone brawa i gratulacje. Zdecydowanie był to najbardziej wymagający przeciwnik w ostatnich meczach naszych gospodyń.
Basket 25 – Katarzynki Toruń 53:51
Gratulacje dziewczęta !!!!

Punktujące dla naszej drużyny : Daria Nogal 15 pkt., Wiktoria Zasada 10 pkt., Jagoda Winiecka 8 pkt., Julia Szpakowska 7 pkt., Natalia Kowalewska 6 pkt., Julia Misko 4 pkt., Natalia Skierska 2 pkt., Nikola Zajączkowska 1 pkt.

Relacja Reginald Filanowski

Fot. Arkadiusz Nogal

[envira-gallery id="14795"]