EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

KS Basket 25 I U-13 ciągle nie pokonany

Kolejny w dniu dzisiejszym mecz koszykówki dziewcząt, również U-13, w którym zmierzyły się ze sobą drużyny KS Basket 25 I Bydgoszcz i UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz. W zasadzie już po I kwarcie chyba nikt z obserwujących spotkanie osób nie miał najmniejszej wątpliwości kto zwycięży. Pierwsze pięciominutowe starcie zakończyło się wynikiem 13:1 dla gospodyń a drużyna Błękitnego Delfina zdobyła tylko jeden punkt z rzutu osobistego. Naszą doskonale ustawioną linię obrony udało się przełamać dopiero w połowie II kwarty. To był prawdziwy popis wspaniałej gry koszykarek Basket 25. Bardzo dobre akcje i wykończenia pod koszem rywalek systematycznie powiększały przewagę punktową. Osobiście zapamiętam ten mecz ze względu na ilość zmian grających zawodniczek jak również korzystania z regulaminowego ”czasu”. Myślę że trener gości był bardzo bliski liczby 50-ciu wykonanych zmian – w jednej kwarcie w ciągu zaledwie 40 sekund zmienił trzykrotnie swoje zawodniczki. Jakby tego było mało wykorzystał wszystkie przysługujące mu ”czasy” przedłużając w ten sposób całe spotkanie i pomimo licznych wskazówek dla swoich koszykarek nie wpłynął znacząco na końcowy wynik spotkania.
Basket 25 – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 81:25

Punktujące dla naszej drużyny : Martyna Ussorowska 27 pkt., Julia Meller 17 pkt., Weronika Brzycka 15 pkt., Wiktoria Kopczyńska 10 pkt., Zuzanna Chraplewska 6 pkt., Natalia Rosińska 4 pkt., Oliwia Krężel 2 pkt.,

relacja i fot. : Reginald Filanowski