EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Basket Liga Kobiet. Widzew Łódź pokonany!

fot. Ryszard Wszołek

W 14 kolejce Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało Widzew Łódź 75:59.

[event_results 11896]

Artego przystąpiło do meczu w zaledwie ośmioosobowym zestawieniu, ze względu na udział części zawodniczek w finale turnieju strefowego U22 w Aleksandrowie Łódzkim.

Mecz rozpoczął się od skutecznego szybkiego ataku Julie McBride – Elżbieta Międzik zakończonego przez kapitan Artego. W kolejnych minutach bydgoszczanki zwiększyły swoją przewagę i wydawało się że podrażnione czwartkową porażka w EuroCup odniosą zdecydowane zwycięstwo. Zawodniczki trenera Tomasza Herkta starały się grać efektownie i często dzieliły się piłką, jednak Widzew skutecznie bronił się przed ich atakami, a po serii trafień Klaudii Gertchen i lepszej grze na atakowanej tablicy wyszedł na prowadzenie i wygrał tą odsłonę 17:16.

W drugiej części nadal oglądaliśmy bardzo wyrównaną rywalizacje i żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć przewagi, ale dzięki znacznie lepszej grze na bronionej tablicy to miejscowe na przerwę schodziło z prowadzeniem 33:31.

Dopiero w drugiej połowie na parkiecie zaznaczyła się wyraźna przewaga Artego, które po dobrym fragmencie gry i serii celnych rzutów Julii Adamowicz prowadziło już 56:42. Do końca meczu sytuacja już się nie zmieniła i Artego mimo osłabionego składu utrzymało pewne zwycięstwo do końca.

 

STATYSTYKI SPOTKANIA TUTAJ

 

fot. Ryszard Wszołek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/2017/mecze/2018-01-06-widzew”]