EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

Nieudany początek nowego roku. Trudna droga przed nami

Źle rozpoczęły rok 2018 koszykarki Artego. W pierwszym meczu 1/8 rozgrywek EuroCup bydgoszczanki we własnej hali uległy francuskiej drużynie Carolo Basket 62:83.

Wyniki

Drużyna1234WynikWynik
Artego Bydgoszcz1716181162Przegrana
Carolo Basket3313162183Wygrana

Czwartkowe spotkanie oba zespoły rozpoczęły uważnie w obronie i przez pierwsze 3 minuty zanotowały zaledwie po jednym trafieniu (2:2). W kolejnych minutach na parkiecie zarysowała się przewaga gości. Zawodniczki z Francji dysponowały lepszymi warunkami fizycznymi, co wykorzystywały w walce podkoszowej zbierając więcej piłek na obu tablicach, w efekcie czego szybko zwiększały swoją przewagę i na pierwszą przerwę zeszły z prowadzeniem 30:13.

Po przerwie trener Tomasz Herkt starał się rotować, jednak zmiany na niewiele się zdały. Zespół Carolo Basket górował dziś nad Artego w każdym elemencie gry, także w rzutach z dystansu które do przerwy aż sześciokrotnie trafiały do bydgoskiego kosza. Momentami przewaga gości sięgała ponad 20 punktów (19:40), jednak jeszcze przed przerwą po rzutach Julie McBride, Jennifer O’Neill i Dragany Stankovic udało się zmniejszyć straty do 13 „oczek” (33:46).

Druga połowa rozpoczęła się od skutecznych rzutów z obu stron i mimo kilku udanych akcji w obronie, Artego nie udało się zmniejszyć różnicy punktowej która w pewnym momencie zmalała do 9 punktów (44:53). Niestety ostatnia kwarta to znów zdecydowana dominacja zespołu Carolo, który z zaliczką 21 punktów oczekiwać będzie na spotkanie rewanżowe. Drugi mecz odbędzie się za tydzień we Francji.