EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Kujawy Pomorze Miasto bydgoszcz

Wracamy do formy – 2 miejsce w połowie sezonu

fot. Ryszard Wszołek

W ostatniej kolejce Basket Ligi Kobiet w tym roku Artego Bydgoszcz pokonało PGE MKK Siedlce 86:64.

[event_results 11893]

Bydgoszczanki mimo że były zdecydowanymi faworytami tego starcia, to początek spotkania zapowiadał wyrównaną rywalizację. Po trzech minutach gry na tablicy świetlnej widniał wynik 7:7. W zespole z Siedlec przewodziła skuteczna od początku Katarzyna Trzeciak, z kolei w Artego celnymi trafieniami z dystansu odpowiadała Elżbieta Międzik. W końcówce kwarty przewaga Artego po trafieniach Julie McBride i Deneshy Stallworth wzrosła do 9 punktów (18:9) i trener Tomasz Herkt dał szanse gry zawodniczkom rezerwowym.

Przyjezdne próbowały odrabiać straty rzutami z dystansu, jednak większość prób była nieskuteczna. Pierwszą kwartę Artego wygrało 21:11. Po przerwie siedlczanki za sprawą skutecznych rzutów trzypunktowych Agaty Stępień zmniejszyły różnicę do 6 punktów (27:21). W tym momencie trener Tomasz Herkt wprowadził na parkiet z powrotem zawodniczki wyjściowej piątki.

Mimo to rozochocone siedlczanki nie pozwoliły miejscowym na ucieczkę punktową. Do przerwy Artego prowadziło 40:33, a wynik rzutem z dystansu ustaliła Julie McBride. Po przerwie przewaga bydgoszczanek powoli, ale konsekwentnie rosła i ostatecznie Artego odniosło pewne zwycięstwo 86:64.

 

STATYSTYKI SPOTKANIA TUTAJ

 

fot. Ryszard Wszołek

[foldergallery folder=”wp-content/uploads/2017/mecze/2017-12-17-siedlce”]