EuroCupBLKPZKOSZKPZ KOSZ
Miasto bydgoszcz

Artego ogrywa Rosjanki – kolejny sukces w EuroCup Women

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Artego pokonało Spartak Vidnoje Moskwa 69:58 i tym samym zapewniło sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Wyniki

Drużyna1234WynikWynik
Artego Bydgoszcz1516182069Wygrana
Sparta&k M.R. Vidnoje102091958Przegrana

Obie drużyny zaczęły mecz uważnie w obronie, obie jednak były też nieskuteczne w ataku. Pierwsze punkty dla Artego zdobyła dopiero po blisko 3 minutach gry Denesha Stallworth. W kolejnych akcjach Artego miało jednak spore problemy z umieszczeniem piłki w koszu. Po 6 minutach na tablicy widniał 5:6, a niewielką przewagę na bydgoska drużyna zaczęła zyskiwać gdy na parkiecie pojawiła się Dragana Stankovic. Serbska środkowa skutecznie wykorzystała swoją przewagę wzrostu nad Rosjankami zdobywając ważne punkty, dzięki czemu pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem miejscowych 15:10.

Po przerwie nadal widać było dużą nerwowość w grze, co skutkowało kilkoma niecelnymi rzutami z łatwych pozycji. Dodatkowo mozolnie budowaną przewagę Artego straciło w krótkim czasie po błędach przy wyprowadzaniu piłki spod własnego kosza. Do przerwy miejscowe prowadziły 31:30.

Drugą połowę rzutem za 3 punkty rozpoczęła Julie McBride, a po chwili kolejną „trójkę” dołożyła Elżbieta Międzik i Artego prowadziło 41:34. Bydgoska rozgrywająca w tej części jeszcze dwukrotnie dziurawiła kosz przyjezdnych trafieniami z dystansu i po 30 minutach miejscowe wygrywały 49:39.

W ostatniej odsłonie gospodynie pokazały namiastkę gry jaką kibice znają z rozgrywek Basket Ligi Kobiet, przez co z każdą minutą zwiększały swoją przewagę, a w końcowym fragmencie po raz pierwszy na europejskich parkietach zaprezentowały się Paulina Kuczyńska i Katarzyna Kocaj. Bydgoszczanki czeka teraz spotkanie barażowe w walce o 1/8 finału rozgrywek EuroCup, a swojego przeciwnika poznają jutro po zakończeniu rywalizacji w pozostałych grupach.